El Born (Barrio de La Ribera) | Polonia Barcelona

El Born (Barrio de La Ribera)

poniedziałek, 19 Listopad 2012 4561 Views

El Barrio del Born, nazwa oficjalna to Barrio de La Ribera jest dzielnicą Barcelony. Znajduje się niedaleko Port Vell i Barrio Gótico, w części Ciutat Vella.

El Born

El Born

W rzeczywistości jest to wydzielona część pomiędzy Paseo del Born, targiem Born i kościołem Santa Maria del Mar. Między XIII, a XV wiekiem el Born, ze względu na bliskość morza, była uważana za dzielnicę portową, ponieważ dużą część mieszkańców stanowili rybacy lub osoby zatrudnione w porcie. Była uważana również za centrum gospodarcze Barcelony, co potwierdza fakt, że przez kilkadziesiąt lat XX wieku znajdował się tutaj największy targ w mieście (dopóki nie otworzono Mercabarny). W ostatnich latach rośnie zainteresowanie el Born wśród turystów jak i Barcelończyków. W dzielnicy otwiera się coraz więcej butików i sklepów odzieżowych znanych marek międzynarodowych. Dodatkową atrakcją jest szeroka gama usług gastronomicznych i rozrywkowych w el Born. Wśród licznych restauracji każdy znajdzie tutaj rodzaj kuchni, na jaką ma aktualnie ochotę, dodatkowo obecnie dzielnica jest jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań wieczornych. Oprócz restauracji znajdują się tutaj liczne kawiarnie, puby czy dyskoteki, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada.

W el Born znajdują sie takie zabytki jak: bazylika Santa Maria del Mar, Muzeum Picassa, Fossar de les Moreres oraz Llotja de Mar. Należy odwiedzić to miejsce, aby samemu odkryć i docenić jego wartość kulturalną i dziedzictwo artystyczne.

[pg]

Zobacz mape i obejrzyj fotki >>

Tagi: Barcelona i okolice, Ciekawe miejsca, Ciutat Vella | ,

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Komentarze Facebook: