Warning: session_start(): open(/tmp/sess_ellmn5civt39oehvpoac9f61h4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php on line 305

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php:305) in /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php on line 305
 Inauguracja wystawy ''Posłuchaj mnie, Polsko''. | Polonia Barcelona

Inauguracja wystawy ”Posłuchaj mnie, Polsko”.

piątek, 6 Styczeń 2017 3072 Views

Autor: Alicja Grocholska
Redakcja. Kontakt: alicja.grocholska@poloniabarcelona.pl

Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie zaprasza na inaugurację wystawy ‘’Posłuchaj mnie, Polsko’’ (‘’Escolta’m Polònia’’) dnia 11 stycznia 2017 r. o godz. 17 w Centre Cívic Drassanes, c. Nou de la Rambla, 43, 08001 Barcelona.

Jak można poznać kraj? Możesz czytać o nim książki, można go zwiedzić, można żyć tam przez długi czas. Jednak dwie młode artystki, które stworzyły projekt ”Posłuchaj mnie, Polsko” postanowiły odkryć Polskę poprzez jej mieszkańców.
 
Projekt rozpoczął się w styczniu 2016. Autorki zrobiły wiele wywiadów z mieszkańcami polskich miast i miasteczek. Na tej wystawie prezentują wybrane odpowiedzi na dwa pytania: ”Dlaczego lubisz Polskę?” i ”Co chcesz zmienić w Polsce?” wraz z portretami pytanych osób.

Autorki projektu:

Núria Ishii Balagueró

Núria Ishii Balagueró to artystka audiowizualna z Barcelony. Jest absolwentką Uniwersytetu Vic na kierunku Komunikacji Audiowizualnej. 

Núria koncentruje się przede wszystkim na filmach dokumentalnych i fotografii. Jest pasjonatką wszelkich zjawisk w kulturze i sztuce. Chce badać życie za pośrednictwem dowolnego wyrazu artystycznego. Przyjechała do Polski w listopadzie 2015 w ramach projektu Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej ”Wolontariat Europejski”. Jest autorką fotografii w projekcie ”Posłuchaj mnie, Polsko”.

Virág Tajti

Virág Tajti jest pomysłodawczynią projektu. Pochodzi z miejscowości Várpalota na Węgrzech. Virág studiuje obecnie w Budapeszcie, jest w trakcie studiów licencjackich na kierunku wolnych mediów. Swoją przygodę z Polską rozpoczęła już w 2014 roku od współpracy z organizacją pozarządową Wiatrak z Bydgoszczy, a następnie w 2016 roku kontynuowała poznawanie naszego kraju dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Świeckiej w ramach Wolontariatu Europejskiego.

Wystawa została pokazana na Zamku w Świeciu w czerwcu 2016 r.st:

(Tekst: Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie)

Imprimir

BasesPostals

Tagi: Ciekawostki, Wiadomości

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_ellmn5civt39oehvpoac9f61h4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0