La Copa Nadal – Puchar Świąteczny w pływaniu w barcelońskim porcie!

poniedziałek, 26 Grudzień 2011 1944 Views

Autor: Alicja Grocholska
Redakcja. Kontakt: alicja.grocholska@poloniabarcelona.pl

Jak co roku, 25 grudnia w porcie w Barcelonie odbyły się zawody pływackie o „La Copa Nadal”. Puchar Świąteczny jest tradycyjnym konkursem pływackim organizowanym w pierwszy dzień Świąt od 1907 roku. Tym samym jest najstarszą konkurencją sportową w Barcelonie i jedną z najstarszych w Europie.

No to siup!

Wyzwanie obejmuje przepłynięcie 200 metrów z głównego wyjścia portu do pomnika Krzysztofa Kolumba. Pierwszym zwycięzcą zawodów był Edwald Poescheke, uzyskując czas 3’17″02. Od tego czasu organizuje się je aż po dziś dzień, co roku z wyjątkami – La Copa Nadal nie odbyła się tylko w latach 1937-1938 ze względu na Wojnę Domową.

Prawdziwym wyzwaniem dla pływaków jest temperatura, która w grudniu osiąga jedne z najniższych pułapów. Zdarzały się konkursy, które odbywały się w deszczu lub śniegu.

Mikołajki do wody!

Tradycyjnie uczestnicy startują z motywami świątecznymi – na przykład czapkami Mikołaja czy rogami Renifera. W tym roku wystartowało aż 400 zawodników, a zwycięzcą został Dani Serra.

Zawody są bardzo spektakularne, zapisy darmowe i otwarte dla każdej grupy wiekowej.

Alicja Grocholska

Tagi: Wiadomości | ,

Wasze komentarze
  1. Alejandro pisze:

    Agnieszka pisze:No brawo! Oby zapału nie zabrakło Bo warto takie umiejętności prewezlać na papier, blog Dzielić się z nami swoimi przeżyciami, bo jesteś szczęściarą, ktf3re jest tam a my tutaj I do tego połączenie Hiszpanii z Ameryką Południową moja pasja!Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Komentarze Facebook: