Warning: session_start(): open(/tmp/sess_9kn34bbo8mn6tp3i7hlpjd4gd5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php on line 305

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php:305) in /home/alicjagrocho/ftp/poloniabarcelona/wp-content/plugins/codepeople-theme-switch/codepeople-theme-switch.php on line 305
 Ostatni dzwonek na zapisy do bezpłatnych Szkół Libratus! | Polonia Barcelona

Ostatni dzwonek na zapisy do bezpłatnych Szkół Libratus!

środa, 22 Maj 2013 3300 Views

Autor:
Redakcja Polonia Barcelona. Kontakt: info@poloniabarcelona.pl

Tylko do 31 maja tego roku masz jeszcze możliwość zapisać swoje dziecko do bezpłatnej polskiej szkoły internetowej Libratus. Nieważne, w jakim kraju mieszkasz i czy planujesz powrót swojej rodziny do Polski. Jeśli zależy ci, żeby twoje dziecko miało kontakt z ojczystym językiem i kulturą, zapisanie go do szkoły Libratus jest świetnym rozwiązaniem.

logo-libratus

Szkoły Libratus

„Nasza internetowa szkoła umożliwia polonijnym dzieciom zdalną realizację programu nauczania polskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nauka odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez pedagogów. Dodatkowo od nowego roku szkolnego uczniowie będą mieli możliwość bezpłatnego uczestniczenia w wirtualnych lekcjach z nauczycielem” – komentuje dyrektor Szkół Libratus Gaweł Warykiewicz.

Szkoły Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, pomagający dzieciom przebywającym za granicą w utrzymaniu kontaktu z Polską. Nauka w domu nie jest nowością dla Polonii. Wielu rodziców uczy się w ten sposób ze swoimi dziećmi i udaje im się realizować wymagany w polskich szkołach materiał. Rodzice eksperymentują, uczą się być nauczycielem dla swojego dziecka, co nie zawsze się udaje. Materiały edukacyjne i pomoc zapewniane przez Libratusa rozwiązują te problemy. Dzięki doświadczeniu i staraniom zespołu nauczycieli, nauka staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.

Na zakończenie roku szkolnego dzieci otrzymują świadectwo państwowe w pełni respektowane we wszystkich szkołach w Polsce. Nauka w ramach projektu to dla dzieci nie tylko szansa na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z językiem polskim, kulturą i wartościami, które warto pielęgnować już od najmłodszych lat.

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu do placówki decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2013/2014 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.libratus.edu.pl , zostały one przedłużone do 31 maja.

„Te lekcje to też doskonała okazja, by odłożyć w ciągu dnia swoje zajęcia i spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem” – mówi mama 7-letniej Oli z Turcji.

Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus powstał w 2009 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę i zwiększające się potrzeby polonijnych rodziców, dla których dostęp do ujednoliconej edukacji dzieci jest priorytetem. „Do polskich szkół podstawowych i gimnazjów zgłaszało się w ostatnich latach coraz więcej rodziców, którzy po kilkuletnim pobycie za granicą potrzebowali pomocy w powrocie ich dzieci do polskiej szkoły.” – mówi dyrektor Szkół Libratus. „Z inicjatywy dyrektorów tych placówek powstał projekt szkoły internetowej, pozwalający dzieciom wyjeżdżającym z kraju na kontynuowanie polskiego programu nauczania, a gdy zajdzie taka potrzeba, na powrót do szkoły w kraju do klasy we właściwym przedziale wiekowym”.

Tagi: Wiadomości | , ,

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_9kn34bbo8mn6tp3i7hlpjd4gd5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0