Winnica Raïm

czwartek, 1 Listopad 2012 3654 Views

Winnica Raïm (także znana jako Cubano) jest jednym z najstarszych barów w Barcelonie. Został otwarty w 1886 roku i pełnił funkcję jadalni dla fabryki, którą wciąż można zobaczyć na końcu ulicy Siracusa. W 2002 roku został przejęty przez Gabriela i Simóna, którzy nadali mu jego aktualny stylu meksykański. Bar jest znany ze wspaniałych mojito (5 €).

Winnica Raim, Carrer del Progrés 48

Winnica Raim, Carrer del Progrés 48

Chociaż nazwa wskazuje na to, że jest to winiarnia (Raïm jest winogronem w języku katalońskim), w rzeczywistości jest to bar z kubańskim charakterem (habanero). W Raïm można posłuchać najlepszych kubańskie rytmów, takich jak: salsa, Trova, Syna, itp. Bar jest ozdobiony fotografiami charakterystycznych miejsc z Hawany: el Malecón, el Capitolio, las bicitaxis, el Vedado, starych uliczek i dziesiątkami fotografii znanych Kubańczyków, nie zapominając o Che. Dla tych, którzy zawitali w przeszłości do Hawany, szczególnie interesująca będzie mapa sprzed rewolucji tego miasta. Bar został założony w 1886 roku przez obywatela Barcelony, który prawdopodobnie wrócił z Kuby. Sporo czasu minęło, ale bar wciąż zachowuje powiązania do Hawany: marmurowe stoły, krzesła, drewniane meble, oświetlenie oraz wspaniały imprezowy klimat. Nie musisz podróżować tysięcy kilometrów by napić się mojito w miejscu 100% kubańskim.

[pg]

Zobacz mape i obejrzyj fotki >>

Tagi: Barcelona i okolice, Ciekawe miejsca, Gràcia

Wasze komentarze
  1. PanyOksana pisze:

    Domi(23 lut 11:10) Ciekawe czy RB przygotował się na taki scnauriesz i rf3wnolegle pracował nad wersją silnika, ktf3ra nie będzie kontrowersyjna Zakładając, że niemieckie doniesienia się potwierdzą

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!