Trzy tygodnie Drzwi Otwartych w L’Hospital de la Santa Creu i Sant Pau.

sobota, 22 Luty 2014 4963 Views

Autor: Alicja Grocholska
Redakcja. Kontakt: alicja.grocholska@poloniabarcelona.pl

Od 17 marca wstęp na teren modernistycznego kompleksu budynków szpitala Sant Pau będzie biletowany. Zanim to jednak nastąpi, przez trzy tygodnie będzie można zwiedzić obiekt bezpłatnie.

L'Hospital de la Santa Creu i Sant Pau.

L’Hospital de la Santa Creu i Sant Pau.

Zespół budynków L’Hospital de la Santa Creu i Sant Pau został zaprojektowany przez Lluísa Domènech i Montaner, jednego z najważniejszych przedstawicieli katalońskiej secesji. Składa się, oprócz budynku głównego, z 27 pawilonów, połączonych podziemnymi korytarzami przeznaczonymi do transportu pacjentów. Początki kompleksu sięgają 1401 roku, jednak właściwa budowa trwała w latach 1902-1930 w dwóch fazach: pierwsza pod kierownictwem samego Lluísa Domènecha, projekt natomiast ukończył jego syn, Pere Domènech i Roura. Od 1997 roku szpital Sant Pau widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wstęp bezpłatny od 25 lutego. Po 17 marca bilet będzie kosztował 8 euro, z przewodnikiem 14 euro. Dla mieszkańców przyległych ulic Sant Antoni Maria Claret i Carrer de Cartagena wejście pozostanie bezpłatne. Aby uniknąć „masowej turystyki”, wprowadzony zostanie limit zwiedzających do 450 osób.

Tagi: Wiadomości

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!