MAD WORLD – nowa wystawa Krzysztofa Powałki.

7718
0
Share:

Od 3 do 21 kwietnia w galerii Miscelanea będzie można obejrzeć najnowszą wystawę polskiego artysty w Barcelonie, Krzysztofa Powałki, zatytułowaną „Mad World”.

Dzięki ilustracjom „Mad World”, Krzysztof Powałka pokazuje świat dziwny, realny i przesycony fałszem. Społeczeństwo, które nie wie gdzie się znajduje i dokąd zmierza, pogrążone w swoim nieszczęściu, upadające ale jak na ironię przekonane o swojej wyższości.

Mad World

Mad World

W „Mad World”, Powałka obnaża i krytykuje negatywne zachowania człowieka nowej ery. Zachowanie te często są irracjonalne, sprzeczne, autodestrukcyjne, niekontrolowane… zabarwione chorą indywidualnością tworzącą złudę szczęścia i wyjątkowości . Artysta chce poprzez swoje ilustracje dotrzeć dalej, próbuje zrzucić fałszywą maskę „współczesności”, docierając i bardzo często obnażając prawdziwą naturę człowieka, jego słabość , niepewność, tchórzostwo…

Każdy z rysunków jest elementem układanki obrazującej społeczeństwo nie uczące się na własnych błędach i tym samym, powielające je w nieskończoność , na tle zmieniającej się scenografii.

Jednak pomimo wszystkich mrocznych wizji, ilustracje Powałki mają element optymistyczny, albowiem tylko i wyłącznie stając „twarzą w twarz” z problemami i ciemnymi zakamarkami naszego społeczeństwa, można zobaczyć światło…

Kiedy?
Od 3 do 21 kwietnia 2013

Gdzie?
Galeria Miscelanea
Barcelona (c/Guardia 10)

Wernisaż: 3 kwietnia od 20:00
Sponsor: Moritz (będzie można skosztować bezpłatnego trunku tej marki)

Link do wydarzenia:

MAD WORLD NA FACEBOOKU

Strona artysty:

http://www.kpowalka.com/

[mappress mapid=”32″]

Share: