O nas

2197
0
Share:

„Poloniabarcelona.pl – Polonijna Platforma Internetowa” to projekt kulturalno-informacyjny skierowany do Polaków i Polonii w Katalonii i na Balearach a także do obcokrajowców interesujących się Polską.

PoloniaBarcelona.pl dostarcza codziennie najważniejszych  informacji socjalno-kulturalnych z życia Katalonii istotnych z punktu widzenia Polonii i Polaków oraz promuje wydarzenia i inicjatywy związane z Polonią. Więcej o platformie internetowej możecie dowiedzieć się  tutaj.

Nasza działalnośc nie zamyka się jednak wyłącznie w platformie internetowej. Od 2010 r.  prowadzimy działania w świecie rzeczywistym, organizując cykliczne Spotkania Polaków w Barcelonie i różnorodne inicjatywy kulturalne jak np. „Topienie Marzanny w morzu”, „Piknik Wielkanocny„, „Andrzejki” czy „Polski Folk”. Lista zorganizowanych imprez dostępna jest tutaj.

Przedstawiciele PoloniaBarcelona

krzysiek

Facebook:
facebook.com/krzysiek.kunc

 

Krzysiek Kunc, ur. 7 maja 1973 r. w Cieszynie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Prawa i Administracji, kierunek studiów Informacja Naukowa.  Zawodowo, przez ostatnie 10 lat związany z portalem Onet.pl gdzie kierował działem Grafików i Projektantów.

Z PoloniaBarcelona związany od samego początku istnienia, początkowo jako osoba niezależna a od 2011 r. jako współtwórca Projektu. Jest autorem platformy internetowej – serwisu i forum poloniabarcelona.pl. Główne zadania  to działania marketingowe oraz rozwójopieka technologiczna platformy. Podobnie jak inni członkowie PoloniaBarcelona jest również redaktorem treści w portalu.Prywatnie jest osoba bardzo dynamiczną o pozytywnym nastawieniu do świata, otwartą na nowe wyzwania, wielkim gadżeciażem i fanem nowych technologii.

Alicja Grocholska

Facebook: 
facebook.com/alicja.grocholska

Alicja Grocholska, ur. 29 kwietnia 1984 w Gdyni, mieszkanka Kościerzyny. Absolwentka Instytutu Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Barcelonie mieszka od 2008 roku, interesuje się historią miasta i literaturą z nim związaną. 

Jest jedną z założycielek inicjatywy Polonia Barcelona i współtwórcą jej dynamiki w obecnym kształcie. Główne zadania to zarządzanie redakcją serwisu, w tym poszukiwanie nowych współpracowników i konsultacja treści oraz organizacja działań kulturalnych.

Obecnie jest również prezeską Stowarzyszenia Verbum oraz inicjatorką projektu Polskiej Biblioteki Społecznej w Barcelonie.

Stuprocentowa humanistka, wielbicielka kultury regionalnej i folkloru. Z pochodzenia Kaszubka, związana z tradycją tej ziemi. Zawodowo zajmuje się z finansami, po godzinach działalnością społeczną oraz rękodziełem (velevetka-bcn.blogspot.com).

Napisz do nas:

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości

    Dane umieszczone w powyższym formularzu będą wykorzystane wyłącznie przez PoloniBarcelona dla celów obsługi zgłoszenia. Dane nie będą przekazywane osobom trzecim.