Barcelona „slow” – odkryj miasto bez pośpiechu, podczas zachodu słońca lub na sportowo.

5290
0
Share:

Trzy oryginalne przewodniki wydane przez Ayuntamiento: „Barcelona sense presses”, „Barcelona hora màgica” i „Barcelona corre” promują inne niż dotychczas znane sposoby na poznawanie miasta. Ideę określa się mianem Barcelona slow.

Barcelona sense press

Barcelona sense presses, czyli „Barcelona bez pośpiechu” przedstawia 23 relaksujące szlaki, które stawiają na spokojne odnalezienie się w przestrzeni i rytmie miasta. Koncentrują się na małych, spokojnych placach, zaułkach, które zachowały klimat starych katalońskich wiosek, parkach wolnych od zanieczyszczeń powietrza i hałasu oraz lokalnej kulturze mniej znanych zakątków miasta.Autorzy: Isabel de Villalonga (tekst); Jordi Play (zdjęcia)
Cena: 19 €
Język: CAT

Barcelona hora magica

Barcelona hora màgica. 20 tras, aby poznać miasto w magicznej godzinie, czyli podczas zachodu słońca. Najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć o tej porze dnia, miejsca, w których wywiera największe wrażenie przejście nocy w dzień.Autorzy: Eulàlia Iglesias Huix i Xavier Muniesa (tekst); Jordi Play (zdjęcia)
Cena: 19 €
Język: CAT

Barcelona corre

Barcelona correto pozycja dla aktywnych i dbających o zdorwy tryb życia. Zachęca do biegania po ulicach miasta, przez parki i place. Przedstawia 23 najlepsze trasy, podzielone na dzielnice, tematy oraz wywiady. Znajdziemy też miejsce, aby tworzyć własne trasy lub modyfikować na własne potrzeby te zaproponowane przez autorów.Autorzy: Pere Bosch y Núria Blanco (tekst); César Lucadamo (zdjęcia)
Cena: 19 €
Język: CAT, CAS

(Źródło: bcn.cat)

Share: