Bicing. Rowerami po Barcelonie.

9633
7
Share:

Barcelona ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację rowerową, a wszystko to dzięki od lat budowanej sieci „Bicing”. W chwili obecnej znajduje się ponad 400 stacji, w których możemy pobrać i odłożyć rower. Cena usługi, mimo iż co roku wzrasta, nadal jest bardzo atrakcyjna. Za roczny abonament w 2013 r. przyjdzie nam  zapłacić ok. 47 euro.

W sieci Bicing obecnie dostępnych jest już ponad 400 stacji rowerowych!

Jak otrzymać kartę „Bicing”?

Aby otrzymać kartę uprawniającą do korzystania z sieci „Bicing” musimy zarejestrować się on line, który znajduje się na oficjalnej stronie sieci. Formularz rejestracji dostępny jest tutaj. Wypełnienie go zajmuje zaledwie kilka minut i ogranicza sie do podania danych osobowych, adresu zameldowania (na ten adres pocztą przyjdzie karta używana w stacjach bicing) oraz podania danych karty kredytowej.

Niestety, aby otrzymać kartę należy spełnić trzy warunki: mieć co najmniej 16 latposiadać N.I.E. oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową). Podobno, niektórym osobom udało się zarejestrować na podstawie paszportu. Niestety, gdy 2 lata temu  ja tego próbowałem system mi na to nie pozwalał.

Karta kredytowa jest wymagana jako zabezpieczenie w przypadku gdybyśmy nie zwrócili roweru. W takim przypadku z naszego konta blokowane są środki w wysokości 150 euro. Ponadto z karty pobierane są także opłaty za przekroczenie limitu czasowego, ale o tym poniżej.

Po wypełnieniu formularza dostajemy dostęp do konta on line, gdzie w odpowiedniej zakładce (*cat. Activació targeta) będziemy musieli aktywować naszą kartę. Zwykle karta dociera na nasz adres zameldowania w przeciągu tygodnia, jednak Bicing zasztrega sobie aż 10 dniowy okres oczekiwania.

Na naszym koncie on line zawsze będziemy mogli sprawdzić na bieżąco każdy z przejazdów, łącznie z godzinami pobrania i oddania roweru a także wszelki opłaty jakie nam się przytrafiły w trakcie korzystania z usługi.

Cennik:

– abonament roczny: 44 euro (Przed wygaśnięciem abonamentu  otrzymujemy e-mail informujący, że kończy nam się jego okres  i jeśli nie zgłosimy rezygnacji samoczynnie sie odnowi automatycznie pobierając środki z konta)
– do 30 minut: gratis

– od 30 minut do 2 godzin:  za każde pół godziny 0,6 euro
– powyżej dwóch godzin za każdą godzinę 4 euro.

UWAGA! Jeśli nie oddamy roweru w przeciągu 24 godzin możemy zapłacić aż  230 euro (+ VAT) w skład czego wchodzi kaucja za rower 150 euro)

Poniżej możecie zobaczyc mapkę z se stacjami Bicing w Barcelonie. Jeśli jednak szuakcie konretnej stacji polecam skorzystać z bardzo wygodnej, interaktywnej mapki lub zainstalować darmową aplikację na telefon, która pozwoli Wam w każdej chwili zlokalizować dostępną stację.

Mapka rowerów w sieci Bicing / Kliknij aby powiększyć

 

Share: