Spotkanie w Bibliotece: Czym jest Podróż Życia?

1884
0
Share:

Zapraszamy na kolejne spotkanie z inspirującymi goścmi w Polskiej Bibliotece Społecznej. Tym razem porozmawiamy o podróżach, nie tylko w kontekście poznawania świata, ale też poznawania siebie.

Nasi goście spróbują odpowiedzieć na pytania: jak to jest podróżować samemu? Jak tak zwana „Podróż życia” zmienia, lub nie zmienia osobowości? Jaki ma wpływ na późniejsze postrzeganie świada i otoczenia? Pokażą nam również najważniejsze zdjęcia ze swoich podróży. Mamy nadzieję na wspólną dyskusję i wysłuchanie Waszych doświadczeń!

„Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca.”

Ryszard Kapuściński – Podróże z Herodotem

Ewelina Bielawska

Ewelina uwielbiała podróżować, odkąd pamięta. Poznawanie świata fizycznego, ludzi i ich światów było i jest jej pasją. Wyruszyła plecakiem w drogę także w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: Kim jest? Co jest ważne? Co dalej robić z życiem? Dziś ma wrażenie, że ta droga nie kończy się nigdy, bo wciąż coś odkrywa, nawet jeśli nie przemieszcza się już tyle z plecakiem.

Na naszym spotkaniu opowie o tym, co przywiozła z podróży po Azji i jak to wpłynęło na jej dalsze losy.

Ewelina prowadzi w Barcelonie sesje medytacyjne oraz tzw. latające kręgi – inspirujące spotkania dla kobiet, na których dzielą się swoimi historiami, umiejętnościami.

Filip Ramesh Mitra

Polak pochodzenia indyjskiego, pasjonat jezyków obcych, historii, muzyki i szeroko pojętej kultury. Od lat uwielbia podróże, choć dopiero w zeszłym roku zdobył się na dłuższą przygodę. Zakup biletu w jedną stronę do Indii był decyzją spontaniczną, choć tak naprawdę ta podróż była realizacją marzenia jeszcze z czasów dzieciństwa.

Decyzja okazała się w stu procentach trafiona: to była doskonała okazja do poznania drugiej ojczyzny i rodzinnej historii. Samotna podróz po Indiach, Nepalu i na Sri Lance przez prawie dziewięć miesięcy pozwoliła na zrealizowanie pewnych celów osobistych, ale również umożliwiła poznanie kultury, języków i problematyki społecznej tych krajów, która stanowi główne zainteresowanie Filipa.

Filip prowadzi bloga zatytułowanego “Aventura Fora: Codzienność i niecodzienność po katalońsku”. Na poczatku głównie skupiał się na doświadczeniu emigracji oraz sytuacji politycznej w Katalonii. Z czasem blog przeksztalcił się w bloga podróżniczego, a język polski został zastąpiony przez kataloński, hiszpański i angielski. Adres bloga to: https://aventurafora.blogspot.com/

Joanna Czak

Trzecia osoba ma na imię Aśka i opowie Wam „Krótką historię odrodzenia się pewnego feniksa z popiołów”:

„Opowieść zaczyna się zupełnie niewinnie i sielsko, bo w scenerii polskiej wsi, jednak nie dajcie się zwieść pozorom, gdyż to, co zostaje wtedy powołane do życia już nigdy nie umiera, otwarte oczy już nigdy się nie zamykają w nieświadomości, a raz pobudzone serce już nigdy nie przestaje wybijać rytmu miłości. Odrodzone więzi z Matką Ziemią wyznaczają kierunek samotnej wędrówki poprzez peruwiańskie pustynie i puszcze, poprzez energetyczne wzgórza i doliny, wprost do źródła tajemnicy życia, zatopionego gdzieś w jeziorze Titicaca. A raz rozpoczęta podróż odnajduje swą kontynuację w wędrówkach poznanych na szlaku istot. I trwa w nieskończoność w każdym oddechu, w każdej kropli deszczu, w każdym wschodzie słońca.

Wszystkich chętnych zapraszamy więc do podróży na pograniczu jawy i snu, do podróży w przeszłość, przyszłość i w zaświaty, do podróży spełniających się marzeń, do PODRÓŻY ŻYCIA poprzez peruwiańskie szlaki.”

Piątek, 4.07.2019 godz. 19:00
World Class Bcn Language School
Calle Bisbe Laguarda 4, Barcelona

Organizacja:

Alicja Grocholska
Natalia Pera
World Class Bcn Language School

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/449191658972528/

Wanderlust

***

Hej 😊 Piszę dla Polaków w Barcelonie i Katalonii, prowadzę portal Polonia Barcelona i współpracuję przy organizacji imprez kulturalno-integracyjnych. Staram się również promować polskie inicjatywy i fajnych ludzi w tym mieście.
Jeśli podoba Ci się to, co robię, możesz postawić mi kawę ☕
Alicja

Share: