Koncert polskiej muzyki filmowej w Barcelonie.

Share:

Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie serdecznie zaprasza na Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. Będziecie mieli okazję usłyszeć utwory wybitnych polskich kompozytorów min. Wojciecha Kilara, Krzesimira Debskiego, Jana A.P. Kaczmarka i Krzysztofa Komedy. Słynne polskie melodie filmowe zagra duet: flecistka Urszula Salamon i pianista Bernat Casares.

Urszula Salamon
Naukę gry na flecie rozpoczęła w wieku 12 lat w klasie profesora Jana Dobrowolskiego w PSM I St. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Muzyczną edukację kontynuowała w PSM II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu, którą ukończyła z tytułem zawodowego muzyka. Jako flecistka Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław” popularyzowała polską muzykę ludową koncertując w swoim kraju oraz za granicą. Jest absolwentką filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Urszula Salamon zajmuje się przede wszystkim rozpowszechianiem i promowaniem polskiej kultury .

Bernat Casares
Muzyczną edukację rozpoczal w wieku 7 lat w Vilassar de Mar. Nauke kontynuowal w Conservatori de Barcelona w klasie fortepianu klasycznego profesor Mirei Planas. Nastepnie podjal studia na wydziale jazzowym w Conservatori del Liceu, gdzie uczyl się od takich muzykow jak: Albert Bover, Roger Mas i Marco Mezquida. Bernat wspolpracuje z wieloma chorami z Moresmy jako akompaniator . Pracuje także w Aula de Música w Vilassar de Mar, gdzie uczy gry na fortepianie. Jest pianista grupy El Veïnat. Bierze udzial w wielu projektach, min. Emilio Remesal Project. Ma także swoje trio, Bernat Casares Trio.

Środa, 13 czerwca o godz. 19.00
SCIAS, c. València 303-313, Barcelona
Wstęp wolny. Entrada lliure.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/967657636744877/

34907786_1833558290283931_4696724919189241856_n

Share: