Krzyż Komandorski dla Duran i Lleida.

4416
0
Share:

Jeden z najważniejszych hiszpańskich polityków odznaczony przez Ambasadora RP. W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Ambasador Tomasz Arabski odznaczył jednego z najważniejszych hiszpańskich polityków Josepa Antoniego Duran i Lleida Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

W uroczystości, która odbyła się w Ambasadzie RP w dniu 25 września, uczestniczyło wielu Ambasadorów akredytowanych w Madrycie, deputowanych do hiszpańskiego Kongresu Deputowanych i przedstawicieli administracji rządowej. W swoim przemówieniu Ambasador RP przypomniał, że J. A. Duran i Lleida aktywnie wspierał proces transformacji demokratycznej w Polsce, naszą drogę do UE oraz popiera dążenia Polski do rozwoju wschodniego wymiaru Europejskiej Polityki Sąsiedztwa.

Duran-i-Lleida

Ambasador Tomasz Arabski odznaczył jednego z najważniejszych hiszpańskich polityków Josepa Antoniego Duran i Lleida Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

Dziękując za odznaczenie Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Kongresu Deputowanych opowiedział o swoich podróżach do Polski w 1979 i 1989 r. oraz gratulował naszemu krajowi skoku cywilizacyjnego, jaki wykonał on w ciągu ostatnich 25 lat, a także umiejętności łączenia wzrostu gospodarczego z utrzymywaniem zbilansowanego budżetu. Jak powiedział: „Polska jest jednym najważniejszych krajów Europy, o czym zawsze pamiętam w mojej pracy”.

Źródło: http://www.madryt.msz.gov.pl/

Share: