Miłość z podwójnym paszportem – pogadanka o związkach międzykulturowych.

Share:

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Polskiej Bibliotece Społecznej w Barcelonie. Tym razem będzie dotyczyć tematu, który z racji miejsca zamieszkania dotyczy wielu z nas – związków międzykulturowych.

drzewo1

Jeśli Woody Allen twierdzi, że związek tworzą w praktyce nie dwie osoby, a sześć (partnerzy oraz ich rodzice), to mówiąc o związku międzykulturowym powinniśmy do tej szóstki dodać jeszcze obydwie kultury pochodzenia zainteresowanych. Dynamika związku jest więc w praktyce wynikiem interakcji doświadczeń indywidualnych, historii rodzinnej (nie zapominajmy o dziadkach i przekazie generacyjnym), wpływu kultury, sytuacji społecznej, ewolucji i genów. Relacja osób wywodzących się z różnych kultur jest zatem fascynującą przygodą, czasem jednak dochodzi w nim do wielu nieporozumień czy momentów kryzysowych związanych z trudnościami w zrozumieniu sposobu myślenia naszej partnerki czy partnera. Procesy te mają oczywiście miejsce we wszystkich związkach, nie tylko międzykulturowych, ale w tych ostatnich o nieporozumienia bywa jakoś łatwiej.

W czasie naszego spotkania postaramy się przyjrzeć bliżej temu, co pociąga nas w takich związkach i jak w nich funkcjonujemy. Spojrzymy na nie z perspektywy biologii, psychologii i psychoterapii, powiemy o nieświadomych procesach, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie i o tym, co zrobić, by w relacji było nam jak najlepiej.

Pogadanka będzie miała charakter bardzo interaktywny – uczestników uprasza się o zadawanie pytań i dzielenie się własnymi doświadczeniami (zarówno tymi lepszymi, jak i gorszymi).

Prowadzący:
Michał Jasiński
Psycholog i psychoterapeuta w terapii indywidualnej i par, doktorant UB, wykładowca SWPS w Sopocie.

Polska Biblioteka Społeczna
World Class Bcn Language School

Calle Bisbe Laguarda 4, 08001 Barcelona

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/171919230058222

Share: