Mistrzostwa Świata Juniorów 2012 w Lekkoatletyce na stadionie w Barcelonie.

4658
7
Share:

W Barcelonie odbywają się 14. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce. Młodzi zawodnicy od 10 do 15 lipca walczą o medale na stadionie Estadi Olímpic Lluís Companys. Impreza ta po raz pierwszy odbywa się w Hiszpanii.

Sobota na Stadionie Olimpijskim MŚJ 2012 Barcelona

Polska zdobyła dotychczas dwa srebrne medale. Pierwszy wywalczył w środę Krzysztof Brzozowski (MKS MOS Płomień Sosnowiec) w konkursie pchnięcia kulą, a następnie Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa), który zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem(1,75 kg) z wynikiem 62,75 m.

Czwartego dnia Mistrzostw Karol Zalewski ustanowił rekord Polski do 19 lat Czwarte miejsce w biegu na 200 m z czasem 20,54.

Dzisiaj odbywają się finały sztafet 4×400 m., do których obie drużyny z Polski wywalczyły sobie w sobotę awans. Agnieszka Karczmarczyk (MMKS Gdańsk), Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań), Małgorzata Curyło (MKL Toruń) i Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) wygrały w swoją serię eliminacyjną (3.39,54), pokonując tym samym m.in. RPA i Australię.

Lista startu sztafety 4x400

Sztafeta mężczyzn wystartuje w składzie Piotr Kuśnierz (MKS MOS Wrocław), Rafał Smoleń (MKS SMS Victoria Racibórz), Paweł Walczuk (UKS Kusy Warszawa) i Patryk Dobek (SKLA Sopot). Awans zapewnili sobie rezultatem 3.07,85 i trzecim miejscem w kwalifikacjach (po USA i Australii).

Zapraszamy do kibicowania młodym lekkoatletom jeszcze dzisiaj, wstęp na Stadion Olimpijski kosztuje 3 euro, a kalendarz dzisiejszych zmagań znajdziecie TUTAJ.