Mobile World Congress Barcelona 2016 – już za kilka dni!

Share:

W dniach 22-25 lutego 2016, po raz kolejny w Barcelonie, odbędzie się Mobile World Congress, największe wydarzenie w branży telefonii komórkowej na świecie.

mwc_2016

Event, organizowany przez GSMA i Mobile World Capital Barcelona, w zeszłym roku odwiedziło ponad 94.000 uczestników z 200 krajów. Na targach prezentowało się ponad 2.000 wystawców na 98.000 metrach kwadratowych hal targowych.

W tym roku największe marki na świecie zapowiedziały wydanie swoich nowości podczas kongresu: Samsung – Samung Galaxy S7 i S7 Edge, LG – LG Pay system płatności mobilnych, LG G5 smartphone, Mi – Xiaomi 5 smartphone oraz nowości HTC, Huawei i Sony. Jak co roku, na MWC nie zabraknie również polskich firm: MaxCom, Comarch, Fibaro i inne potwierdziły już swój udział w targach.

Podczas 4-dniowej konferencji wystąpią tacy mówcy jak założyciel i CEO Facebooka Mark Zuckerberg, CEO Intela Brian Krzanich, i prezydent Qualcomma Derek Aberle. Innovation City to platforma, na której zaprezentowane zostaną najnowsze technologie i ich wpływ na różne aspekty życia: dom, biznes, transport, zdrowie etc.

Jak co roku, podczas MWC zostaną wyłonieni zwycięscy Global Mobile Awards. Niektórymi z kategorii w tym roku są: connected life, best mobile app, social & economic development, best mobile device.
Równolegle, jako część MWC, odbędzie się event 4YFN [4 Years From Now] w Fira Montjuic, przeznaczony dla start-upów i przedsiębiorców z branży, na którym będą również obecni przedstawiciele aceleratorów, inkubatorów, korporacji i inwestorzy. W tym roku będziemy oglądać ponad 450 startupów wystawiających swoje firmy i startujących w 3 konkursach: Disrupted by mobile, Internet of things i Digital media.

Jako nowości, organizatorzy zaplanowali: MMIX – Mobile Media & Entertainment – temat wykorzystania telefonii komórkowej w branży mediów i rozrywki; MWC Tours – dla chcących „zwiedzić” kongres z przewodnikiem, ekspertem w branży, który będzie opowiadał o nowych trendach; ESL Expo – salon i pokaz gier komputerowych w którym uczestnicy będą mogli wygrać nagrody do 80.000‎€; Meet & Eat – szansa na networking między uczestnikami kongresu a mieszkańcami Barcelony poza ścianami hali targowej równocześnie smakując kuchni katalońskiej i hiszpańskiej; ioT pavilon w którym zaprezentowane zostaną nowe, innowacyjne przedsięwzięcia z tej dziedziny; strefa smart-dronów i inne.

Ceny biletów na Mobile World Congress zaczynają się od 749€. Szacuje się, że kongres przyniesie zysk około 460 milionów euro lokalnej gospodarce i pozwoli na utworzenie 13.000 tymczasowych miejsc pracy.
Między innymi na potrzeby kongresu zostanie otwarta nowa linia metra L9, która będzie prowadzić od stacji Zona Universitaria do lotniska El Prat z przystankiem przy hali targowej Fira Gran Via i przy Plaza España.

Mieszkańcy Barcelony, którzy nie wezmą udziału w targach, powinni przygotować się na wzmożony ruch drogowy, zwłaszcza w zachodniej części miasta oraz ograniczone miejsca w transporcie publicznym, hotelach i restauracjach w dniach trwania eventu.

Autor – Kinga Lipiec

Share: