Msze Święte – Kapelania Polska w Barcelonie

9918
7
Share:

Barcelona

Co niedzielę Msza święta po polsku o godzinie 10:00 w kościele Sant Jaume (San Jaime – św. Jakuba), który znajduje się w starej dzielnicy Bari Gótic przy ulicy Ferran 28 (pomiędzy Placa Sant Jaume i Ramblą). 20 minut przed Mszą świętą okazja do spowiedzi.

Nabożeństwa przed Mszą świętą:

  • w październiku o godzinie 9:45 odmawiamy wspólnie różaniec,
  • w listopadzie o godzinie 9:50 modlimy się za zmarłych z wypominek,
  • w Wielkim Poście o 9:45 śpiewamy „Gorzkie żale”,
  • w Okresie Wielkanocnym o godzinie 9:50 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
  • w maju o godzinie 9:50 odmawiamy litanię Loretańską do Matki Bożej,
  • w czerwcu o godzinie 9:50 odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak dotrzeć? Z Placu Katalońskiego iść w kierunku katedry i dalej do Generalitet, a na Placa Sant Jaume w prawo; albo podjechać metrem L3 (zielony) do przystanku Liceo na Rambli i przejść kawałek w kierunku morza i w lewo. Najbliższy parking płatny jest pod placem Joaquim Xirau i Palau – wjechać od pomnika Kolumba w Ramblę (nie przejmować się zakazem, bo nie dotyczy parkingów) i zjechać na pierwszy parking w prawo. Wyjazd na Pasatge Pau.

L’Hospitalet

Co niedzielę Msza święta po polsku o godzinie 18:00 w kościele Santa Eulalia, który znajduje się obok Ajuntament, przy ulicy Barcelona 113. 20 minut przed Mszą świętą okazja do spowiedzi.

Manresa

W drugą i czwartą sobotę miesiąca spotykamy się w kościele Nostra Senyora de la Merce przy placu Valldaura, 2 o godzinie 20:00. 20 minut przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi.

Zobacz również: Strona Internetowa Kapelanii Polskiej w Barcelonie i więcej informacji

Share: