Piknik Wielkanocny 17.04.2011

4435
7
Share:

Dnia 17 kwietnia 2011 odbył się Piknik Wielkanocny, zorganizowany przez stronę Polonia Barcelona. Pogoda mile zaskoczyła, a frekwencja jak zwykle dopisała!

Pierwsi goście zaczęli przybywać na plażę Montgat Nord już o godzinie 12. O tej porze przywitała nas też ekipa BTV (zdj.). Reporterka programu Info Polonès, Julita Szumska, zadała pytania organizatorkom spotkania oraz przeprowadziła krótkie wywiady z uczestnikami pikniku. Relacja już 1 maja w BTV!

Punktem centralnym była, rzecz jasna, polska flaga, która pełniła rolę również znaku rozpoznawczego dla przybywających ze stacji Renfe oraz przyciągała ciekawskie spojrzenia innych plażowiczów.

Na pikniku nie zabrakło wielkanocnych symboli, czekoladowych zająców i oczywiście, ręcznie malowanych pisanek! Nieoficjalny konkurs na najlepszą pisankę wygrał na samym wejściu Tomasz, a przedstawiała ona połączenie kultury polskiej i katalońskiej, czyli jajko stylizowane na katalońskiego „caganer” (zdj.).

Na piknikowym kocu gościła również biała kiełbasa z chrzanem, gotowane jajka, barszczyk i inne specjały przygotowane przez uczestników. Gwoździem programu było czekoladowe ciasto Agnieszki, przygotowane z okazji urodzin Agnieszki i Andrzeja, które odbywały się równocześnie.

Zabawa zakończyła się około godziny 18., a łączna ilość uczestników przekraczała 30. Było słonecznie, wesoło, świątecznie i bardzo pozytywnie!

Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie i zapraszamy na kolejne Spotkanie Rodaków już 7 maja oraz zachęcamy do dzielenia się z nami pomysłami na kolejne aktywności.

Autor: Alicja Grocholska / Organizacja: Agnieszka i Alicja, Polonia Barcelona

Share: