Plaże w Barcelonie.

Share:

Plaże w Barcelonie może nie należą do najpiękniejszych ale niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że leżą bardzo blisko  centrum miasta i można do nich dostać się każdym miejskim środkiem transportu, rowerem czy na piechotę. Nie oszukujmy się, plaże te są skierowane głównie dla turystów i ich też najwięcej tam spotkamy szczególnie w weekendy, gdy większość mieszkanców Barcelony udaje się w stronę Costa Brava czy pod Tarragonę.

Wg oficjalnych informacji, plaży w Barcelonie jest 10. Jednak, potocznie mówi się o 8 z nich i te właśnie możecie zobaczyć na poniższej mapce. Jednak aby mieć pełen obraz podaję również listę i są to kolejno od lewej: Sant Sebastià, Sant Miquel, Barceloneta, Somorrostro, Nova Icària, Bogatell, Mar Bella, Nova Mar Bella, Llevant i Zona Banys Forum.

 

Plaże w Barcelonie.

 

Większość barcelońskich plaż, począwszy od Barcelonety jest bardzo zatłoczona, jednak udając się w stronę forum, w zasadzie już od połowy Bogatell można znaleźć kawałek przyzwoitego miejsca. Po drodze możemy jeszcze zerknąć na całkiem przyjemną, jednak nadal zatłoczoną Novą Icarię. Osobom, które czerwienią się na widok nagich ciał, odradzamy plaże Mar Bella, która w połowie okupowana jest przez naturystów (częściowo znajdziemy ich również na pierwszej z plaż: San Sebastia), a w drugiej połowie przez „kochających inaczej”.  Najspokojniej jest na plażach: Nova  Marbella y Llevant, gdzie popołudniami spotykają się amatorzy piłki siatkowej. W szczycie sezonu można tam zobaczyc nawet kilka boisk do gry w siatkę.

Jeśli chcecie zobaczyć jaka aktualnie jest pogoda i jaka powiewa flaga to polecam zajrzeć tutaj, gdzie znajdziemy również kamerki na żywo z 5 najpopularniejszych plaży. Warto też wiedzieć o bibliotekach plażowych, jeśli lubimy czytać na plaży.

 

Share: