Polskie filmy na Festiwalu Kina Gejów i Lesbijek w Barcelonie.

4830
0
Share:

Podczas tegorocznego Festiwalu Kina Gejów i Lesbijek w Barcelonie „FIRE!”, który potrwa do 13 lipca , będziemy mogli zobaczyć dwa polskie filmy: „W imię” oraz „Płynące wieżowce” .

fire2014

„W imię”

Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (w tej roliMateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Długość: 102 minuty
Autor muzyki: Adam WalickiPaweł Mykietyn

Główne role: Andrzej Chyra jako Ksiądz Adam, Maja Ostaszewska jako Ewa. Mateusz Kościukiewicz jako Łukasz „Dynia”

„Płynące wieżowce”

Kuba to młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią. Z pozoru jego życie wydaje się jasne i poukładane. Wkrótce na jednej z imprez poznaje Michała. Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź.

Płynące wieżowce − polski dramat filmowy z 2013 roku, napisany i wyreżyserowany przez Tomasza Wasilewskiego. Światowa premiera filmu miała miejsce 18 kwietnia 2013 podczas Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.
W lipcu tego roku obraz wyświetlano na festiwalach w Karlowych Warach oraz wrocławskim kinie Nowe Horyzonty. Komercyjna premiera w Polsce przypadła na 22 listopada 2013. Za granicą projekt prezentowano pod tytułem Floating Skyscrapers.

Reżyseria            Tomasz Wasilewski
Czas trwania      93 min.
Scenariusz          Tomasz Wasilewski
Główne role      Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz
Muzyka               Baasch
Zdjęcia               Jakub Kijowski

Pełny rozkład wyświetlanych filmów dostępny jest na oficjalnej stronie Festivalu: http://www.cinemalambda.com/

Share: