Praktyki w Hiszpanii. Niezbędne dokumenty.

Share:

Dostales sie na praktyki w Hiszpanii? Pamietaj, ze bedziesz zobowiazany do dostarczenia niezbednych dokumentow.

Kiedy przyjedziesz na praktyki do Hiszpanii, beda od Ciebie wymagane nastepujace dokumenty:

1 / NIE (Numero de Identificacion de Extranjero) ( numer identyfikacji cudzoziemca )

Wniosek nalezy złożyc bedac na miejscu w Hiszpanii. W zaleznosci od miasta, należy udać się do najblizszej siedziby policji lub biura miedzynarodowego. W wiekszosci miast wymagne jest umówienie się na spotkanie za pośrednictwem Internetu . W wiekszych metropoliach, takich jak Madryt i Barcelona terminy mogą być opóźnione o kilka tygodni. Zalecamy wówczas poprosić o spotkanie przed przyjazdem, tak aby moc to zalatwic jeszcze pierwszego dnia (https://sede.administracionespublicas.gob.es/icpplus/citar : Certificados UE) . Aby zlozyc aplikacje wymagane sa nastepujace dokumenty:

  • Dowód osobisty lub paszport (+ skserowana kopia)
  • Umowa o praktyki w języku hiszpańskim
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (lub inny dokument potwierdzajacy status ubezpieczenia przez caly okres pobytu)
Oficjalne linki urzedow wystawiajacych numer NIE :

2 / Umowa o praktyki: Jest to dokument, który jest podpisany pomiędzy trzema stronami (student, uczelnia / szkoła, firma przyjmująca). Zawiera ona wszystkie informacje dotyczące praktyki i zapewnia właściwy status studenta w firmie.

3 / Numer ubezpieczenia socjalnego (numero de securidad social) : numer ten jest niezbędny, aby pracodawca mogl zapewnic studentowi ubezpieczenie społeczne. Jest to obowiązkowe dla wszystkich płatnych praktyk .

Aby uzyskac powyzszy numer nalezy odwiedziec Biuro Ubezpieczen Spolecznych w miescie gdzie odbywaja sie praktyki:

Zapisując się do ubezpieczenia społecznego , student ma zapewnione ubezpieczenie z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych .
4 / Hiszpanskie konto bankowe: w niektorych firmach wymagane jest zalozenie konta bankowego w hiszpanskiej instytucji aby otrzymywac wynagrodzenie. Aby zalozyc konto w banku, musisz posiadac numer NIE.
Gdy zostaniesz zaakceptowany na praktyki potwierdz powyzzsze dokumenty:
Przed wyjazdem:
  • Umowa o praktyki
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (lub inny typ ubezpieczenia)
W Hiszpanii :
  1. NIE (mozesz umowic sie internetowo na wizyte jeszcze przed przyjazdem)
  2. Numer ubezpieczenia socjalnego
  3.  Konto bankowe

Autor: Izabela Zrazinska

Share: