Reportaż z imprezy „BORN IN THE PRL”

Share:

Dnia 11 lutego, w sobotę, odbyła się karnawałowa impreza z polską muzyką pod hasłem „Urodzeni w PRL”. Na gości czekał ogórek kiszony, chleb ze smalcem i kieliszek powitalnej polskiej wódki (dla najszybszych). W tle leciały kultowe filmy, między innymi „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i „Alternatywy 4”, a sala została przyozdobiona hasłami propagandowymi. Przy barze można było również uraczyć się polskim piwem. Niektórzy, zgodnie z karnawałową konwencją, przyszli przebrani, dzięki czemu stworzyli klimat epoki.

Zgodnie z zapowiedzią odbyły się też konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich polegał na jak najszybszym nawinięciu papieru toaletowego z pełnej rolki na pustą. Uczestnicy wspaniale sobie poradzili, a różnica w czasie wykonania była niewielka. Zwycięzca konkursu odszedł z siatką z polskimi przysmakami. Drugi konkurs polegał na jak najdłuższym trzymaniu wyprostowaną ręką paczek ogórków kiszonych. Odbył się osobno dla panów i dla pań, a nagrodą były polskie przysmaki oraz oczywiście kiszone ogórki.

Zapraszamy Was na kolejne polskie imprezy, oprócz Spotkania Rodaków już niedługo Topienie Marzanny na plaży! Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia:


Share: