Rysunek satyryczny Szczepana Sadurskiego i XXII Spotkanie Polaków w Barcelonie.

Share:

PoloniaBarcelona.pl serdecznie zaprasza na XXII Spotkanie Polaków w Barcelonie oraz wernisaż rysunku satyrycznego Szczepana Sadurskiego, który odbędzie się 12-go października 2013 r. w ReSet Bar w Barcelonie.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18, natomiast Spotkanie Polaków potrwa do godziny 3 nad ranem. Podczas trwania imprezy będzie można obejrzeć ponad 30 prac autora, zakosztować polskiego piwa oraz posłuchać polskiej muzyki. Jedną z atrakcji wystawy będą autorskie karykatury dla odważnych, które artysta wykona na miejscu przy zebranej publiczności. Wszyscy chętni będą mogli również zapisać się do Partii Dobrego Humoru. Wstęp: bezpłatny!

Event na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/244515625695763/

[langbox lang=”cat”]PoloniaBarcelona us convida a la XXII trobada de Polonesos i Amics a Barcelona amb la inauguració de l’exposició de dibuix humorístic de  Szczepan Sadurski. L’acte es realitzarà el dia 12 d’octubre de 2013 al bar Reset de Barcelona.

La inauguració serà a partir de les 18 hores i la trobada durarà fins les 3h. Durant l’acte podreu admirar les més de 30 obres de l’artista i gaudir de cervesa i música polonesa.

Una de les atraccions de la vetllada seran les caricatures fetes per l’artista per als més valents, davant del públic. Tots els que vulguin podran també inscriure’s al Partit del Bon Humor.

Entrada – gratuïta![/langbox]

Wystawa-sadurski-idiomas

[box]resetmapaXXII Spotkanie Polaków w Barcelonie oraz wernisaż wystawy karykatury polskiej Szczepana Sadurskiego

ReSet Bar
Carrer Neu de Sant Cugat 7
Born, Barcelona
metro: Jaume I (L4) lub Arc de Triumf (L1)

wstęp: bezpłatny!

[/box]

 

 

 

Szczepan Sadurski (ur. 1965) satyryk, karykaturzysta, dziennikarz, przewodniczący Partii Dobrego Humoru

Od lat jest jednym z najbardziej rozpoznawanych rysowników satyrycznych w Polsce, co ma potwierdzenie w sukcesach zagranicznych. Jurorował w międzynarodowych konkursach w Polsce, Turcji i Szwecji, miał wystawy m.in. w Nowym Jorku, Newcastle, Moskwie, Wilnie i Atenach, a we Francji i Armenii był specjalnym gościem festiwali rysunku satyrycznego. Jego rysunki publikuje obecnie prasa w USA i w Europie.

W 1988 r. jeden z dziennikarzy napisał: „Dzisiaj niespełna dwudziestotrzyletni Szczepan osiągnął wszystko, co młody satyryk w Polsce osiągnąć może”. Miał rację. Sadurski był wtedy najczęściej drukowanym rysownikiem tygodnika Szpilki, miał na koncie m.in. Złotą Szpilkę’86 – nagrodę za najlepszy rysunek roku, w kilku ogólnopolskich gazetach miał stałą rubrykę, drukował niemal setkę rysunków co miesiąc, a jedno z popularnych pism młodzieżowych ozdobiło okładkę zdjęciem Sadurskiego z pędzlem w ręku.

Wtedy postanowił zrobić coś, o czym zawsze marzył: w 1991 roku założył wydawnictwo publikujące polski humor. Wśród kilku czasopim był m.in. Dobry Humor. Przez 22 lata ukazało się ponad 770 publikacji, w wielomilionowym nakładzie. Ale oczywiście Sadurski wciąż rysował. I nie tylko rysował. W 2001 r. wymyślił i powołał do życia Partię Dobrego Humoru (Good Humor Party) – nieformalną organizację propagującą optymizm i uśmiech, która obecnie ma kilka tysięcy członków na wszystkich kontynentach oraz… stawia na całym świecie wesołe wieżowce.

Od chwili debiutu prasowego w 1979 r. (miał wtedy 14 lat) w Świecie Młodych (w tym samym miejscu, gdzie ukazywały się wtedy komisy m.in. z Tytusem czy Kajkiem i Kokoszem) do chwili obecnej wydrukował kilka tysięcy rysunków i ilustracji w prasie. Rysuje też do telewizji, do internetowych portali, do podręczników szkolnych i książek, poza tym firmy zamawiają u niego rysunki do reklam. I jako satyryk wciąż ma tyle pomysłów, że co chwila przypomina mediom o swoim istnieniu.

Obecnie kieruje kilkoma portalami internetowymi (m.in. Sadurski.com, SuperPolonia.info), szykuje kolejne wystawy i niemal codziennie tworzy – żałując, że doba ma tylko 24 godziny. Miał przygotować książkę na 30-lecie swojej obecności w mediach, ale oczywiście zabrakło mu na to czasu. Bo jak twierdzi, ma jeszcze wiele ciekawych rzeczy do zrobienia.

Szczepan Sadurski jest przykładem na to, że aby osiągnąć sukces, należy połączyć talent, pracowitość i konsekwencję działania. W jego przypadku może to być także przeznaczenie. Swoje imię otrzymał na cześć Szczepka – przedwojennego prześmiewcy, który wraz z Tońkiem rozweselał całą Polskę ze Lwowa, w radiowej audycji „Wesoła Lwowska Fala”.

Szczepan Sadurski – satírico, caricaturista y periodista polaco, presidente del Partido del Buen Humor. En 1965 nació en la ciudad de Lublin, Polonia, en 1985 acabó sus estudios en el Instituto de Artes Plásticas. Ha publicado más de 5.000 dibujos en 200 revistas. Galardonado, entre otros, con el premio “Złota Szpilka” (1986) de la revista satírica polaca “Szpilki” en la categoría del mejor dibujante del ańo. Fundador de la editorial “Wydawnictwo Humoru i Satyry Superpress” (1991), redactor jefe de la revista “Dobry Humor” (Buen Humor). Creador y presidente del Partido del Buen Humor – partido y organización internacional aún no registrada oficialmente para personas que les encanta reír (más de 3.000 miembros en Polonia y en otros países del mundo). Propietario del portal de Internet satírico “Sadurski.com”. Ha sido miembro del jurado en muchos concursos de sátira y cabaret en Polonia, Turquía y Suecia. Actualmente vive en Varsovia, la capital de Polonia.

Zobacz równieżhttp://sadurski.com/

 

Share: