Spotkanie Ambasadora RP w Hiszpanii ze Stowarzyszeniem „Polonia w Galicji”

6595
0
Share:

W czasie swojej pierwszej wizyty oficjalnej w Galicji, ambasador RP w Hiszpanii, Tomasz Arabski zechciał również zapoznać się bliżej z działalnością prowadzoną przez Stowarzyszenie Kulturalne Polonia w Galicji.

W spotkaniu w Santiago de Compostela wziął udział zarząd Stowarzyszenia na czele z prezes Ewą Pawłowską; konsul honorowy RP w Galicji, Juan Manuel Vieites ; Pierwszy Radca -Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, Mirosław Węglarczyk i Pierwszy Sekretarz ds. politycznych, Antoni Adamowicz.

Visita del Embajador

W czasie ponad dwugodzinnego spotkania, pan Ambasador chciał szczegółowo poznać pracę naszego Stowarzyszenia oraz wydarzenia organizowane przez nas w różnych miejscowościach regionu autonomicznego Galicji (z których najważniejszym jest obchodzona w ostatnią sobotę w Vigo Polska Wielkanoc) w ramach wypełniania celów statutowych w zakresie integrowania Polaków i Galicyjczyków, podtrzymywania tradycji polskich przez dzieci emigrantów, promocji Polski w tej części Hiszpanii, ale również Galicji w Polsce.

Więcej informacji: www.poloniaengalicia.com

Share: