Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Barcelonie w ramach cyklu CCCB „Europa!”

52
0
Share:

Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z 2018 roku, będzie mówić o swojej karierze i zachęcać słuchaczy do myślenia o literaturze jako terytorium, na którym można napisać inną historię dla Europy.

W swojej twórczości Tokarczuk stawia na obronę demokracji i praw człowieka w Polsce. W jednej z sesji będzie rozmawiała z dziennikarzem kulturalnym Xavi Ayén na temat swojej najnowszej książki „Księgi Jakubowe”, która została przetłumaczona na język hiszpański („Los libros de Jacob”, Anagrama, 2023). W książce tej autorka zachęca do przemyślenia granic kulturowych i religijnych Starego Kontynentu.

Uczestnicy: Olga Tokarczuk, Xavi Ayén

Gdzie?

Centre de Cultura Contemporània de Barcelona
C/ de Montalegre, 5, 08001 Barcelona

Kiedy?

27 września 2023
18.30 – 20.00

Języki:

ES / CAT / ENG

Bilety:

Cena 3 €, do nabycia TUTAJ

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Europe!

„Dzisiaj, ponad 60 lat po jej powstaniu, Unia Europejska stoi w obliczu poważnych wyzwań, które zagrażają niektórym z jej podstawowych wartości. Dla młodszych pokoleń impuls, który dał początek projektowi, głęboko naznaczony widmem II wojny światowej i potrzebą budowania pokoju na kontynencie, jest wciąż daleko. W ramach tej serii postaramy się wyobrazić nowe znaczenie dla Europy, odzyskując i poszerzając zaufanie do przyszłości jej początków. W towarzystwie wiodących głosów filozofii i myśli będziemy zagłębiać się w lekcje, jakie możemy wyciągnąć z naszej wspólnej historii, z wojny i faszyzmu, a także będziemy badać znaczenia słów “granica” i “wolność”. Poprzez literaturę wyobrazimy sobie nowe narracje, które będą badać różnorodność i złożoność naszych czasów oraz otworzą nowe horyzonty dla przyszłości kontynentu.”*

Wśród uczestników znajdują się laureaci Nagrody Nobla Olga Tokarczuk i J. M. Coetzee, historycy Enzo Traverso i Olivette Otele, filozofowie Lea Ypi i Srećko Horvat, pisarze Edurne Portela i Mathias Énard, politolog Blanca Garcés oraz redaktor Valerie Miles.

Cykl jest organizowany w ramach prezydencji hiszpańskiej w Radzie UE i jest wspierana przez Biuro Prezydencji Hiszpanii UE.

*Tekst pochodzi ze strony CCCB

——————-
Dołącz do grupy Polonia Barcelona na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/poloniabarcelona

——————-

Share: