Tanie podróże samochodem po Hiszpanii.

7281
3
Share:

Szukacie taniego transportu po Hiszpanii?? Macie ochotę na poznanie nowych ludzi? W takim razie zajrzyjcie koniecznie na serwis blablacar.es.

Idea tej popularnej sieci społecznościowej, jest banalnie prosta: osoba, która posiada samochód umieszcza w serwisie ogłoszenie, że w dniu tym i tym, wybiera się z miejsca x do miejsca y, posiada x wolnych miejsc i za kwotę y zabiera dodatkowych pasażerów. Oferty, które można tam znaleźć naprawdę są bardzo atrakcyjne, przykładowo Barcelona – Madryt już od 20 euro.

Mimo, iż blablacar jest stosunowo młody (na rynku od 2001 r. istnieje m.in. Carpooling http://www.carpooling.es/) to już zdobył sobie bardzo dużą popularność.

Aby znaleźć interesującą nas trasę wystarczy podać miejsce wyjazdu, miejsce docelowe oraz datę podróży. W wynikach wyszukiwania pojawią nam się wyselekcjonowane oferty wraz z informacją o trasie, cenie oraz dostępnych miejscach w samochodzie. Klikając w szczegół oferty dowiadujemy się znacznie więcej o samej podróży jak i właścicielu samochodu m.in. typ samochodu, długość trasy, przewidywany czas jazdy i informacje kontaktowe – telefon. Tak, aby zarejestrować się w serwisie (można połączyć z facebookiem) konieczne jest podanie numeru telefonu, który jest traktowany jako właściwe narzędzie komunikacji. Telefon jednak można ukryć, ale wtedy połączenie odbywa się przez centralę serwisu blablacar i (prawdopodobnie, bo nie sprawdzałem)  jest dodatkowo płatne.

Poza główną cześcią serwisu czyli wyszukiwarką połączeń, mamy dostępne również dwie sekcje specjalne: Agenda i Campus. W tej pierwszej możemy przejrzeć nadchodzące imprezy  w całej Hiszpanii  (koncerty, festiwale itp.) i jednym kliknięciem zobaczyć od razu zobaczyć kto i za ile oferuje dojazd.  Druga ze wspomnianych zakładek – Campus – służy do wyszukiwania stałych połączeń studenckich – jeśli ktoś szuka wolnego miejsca w samochodzie, aby dojeżdzać na uczelnię powinien tam poszukać ofert.

Wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać blablacar.es serdecznie polecam. Do zobaczenia na trasie!

p.s. Niedawno sieć została uruchomiona również na terenie Portugalii i obecnie obejmuje 5 krajów: Hiszpania, Francja, Anglia, Włochy i Portugalia.

 

Share: