Tuwim w Madrycie

4288
0
Share:

“TUWIM EL POETA BUENO”
We wtorek 17 września 2013 w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima, Hiszpańsko-Polskie Stowarzyszenie Kulturalne Forum zorganizowało w Casa Sefarad-Israel, wieczór poświęcony życiu i twórczości poety.

Spotkanie to prowadziła autorka scenariusza, tłumaczka polskiej prozy i poezji na język hiszpański, Przewodnicząca Komisji Kultury Forum Elżbieta Bortkiewicz, a od strony technicznej znakomicie wspierał ja Marcin Paszko.

Program trwał nieco ponad godzinę i wypełniony był krótkimi filmami dokumentalnymi dotyczącymi życia i twórczości J. Tuwima, pisenkami z jego tekstami, poezją i prozą a także wspomnieniami ze spotkań z poetą w dzieciństwie, pani Elizabeth Wittlin Lipton, malarki, scenografa, pisarki, córki poety i pisarza Józefa Wittlina. Program został uswietniony również udziałem Amelii Serraller, profesor Universytetu Complutense w Madrycie, Rhody Abecassis tłumaczki w iddish, dr Joanny Bardzińskiej, Emilii Król, aktorki i piosenkarki, Ewy Regner i Mariana Świerczyńskiego.

Tak jak na poprzednich spotkaniach organizowanych przez Forum i tym razem publiczność wypełniła po brzegi udostępnioną przez gospodarzy salę. Prezes Forum Ewa Regner, przywitała zebranych a wśród nich: znajdującego sie Pana Ambasadora RP Tomasza Arabskiego wraz z małżonką, Pana Attaché Obrony RP płk. Janusza Dudę wraz z małżonką, Panią Joannę Matyjasik V-ce Dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Madrycie a także serdecznie podziekowała za współprace gospodarzowi spotkania, Dyrektorowi PR Panu Fernando Varadelrey.

Po bardzo dobrze przyjętym przez publiczność spotkaniu, organizatorzy zgodnie z tradycją Forum, zaprosili obecnych na lampkę wina w ogrodach Casa Sefarad-Israel.

źródło: polonia.es

Share: