Villa, Villa, Maravilla!

3818
0
Share:

Znakomity piłkarski spektakl zafundowali nam zawodnicy Barcelony i Sevilli w sobotni wieczór. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán mieliśmy wszystko – szybkie akcje z obydwu stron, ładne bramki, asysty, czerwone kartki i boiskowe przepychanki.

Mecz rozpoczął sie bardzo dobrze dla Barcy, jednak mimo świetnych okazji goli nie zdołali zdobyć Messi i Pedro. To co nie udało sie zawodnikom Vilanovy, udało sie Sevilli – po bledzie Daniego Alvesa i przy odrobinie szczęścia Piotr Trochowski wyprowadził Seville na prowadzenie. Barcelona miała przewagę, jednak znakomita gra obronna podopiecznych Michela nie pozwalała Messiemu i spółce na zbyt wiele. Szczególnie bardzo dobrze zagrała para stoperów – Botia (wychowanek La Masii) i Spahic.

Fatalnie rozpoczęła sie dla Katalończyków druga polowa. Błąd Busquetsa do spółki z Songiem i niespodziewanie Negredo zdobywa drugiego gola dla Andaluzyjczyków. Wydawało sie, ze Sevilla bardzo dobrze kontroluje ten mecz, jednak chwila nieuwagi i ostatnio krytykowany Cesc Fabregas zdobywa kontaktowa bramkę strzałem z 18 metrów. W 70 minucie rozgrywający dobry mecz Chilijczyk Medel uderza Cesca i otrzymuje za to czerwona kartkę. To był przełomowy moment w tym meczu.
Tito Vilanova postawił wszystko na jedna kartę i wpuścił na boisko Davida Ville, Tello i Thiago, sciagajac z boiska miedzy innymi bezproduktywnego i zaliczającego olbrzymia ilość strat Alvesa. Okazało sie to świetnym posunięciem. W 89 minucie Cesc przeprowadził wspaniała akcje z Messim i po krótkiej wymianie piłki były zawodnik Arsenalu zdobył wyrównującego gola! Olbrzymie pretensje do sędziego w tej sytuacji mieli trenerzy i zawodnicy Sevilli, gdyż chwile wcześniej podczas odbioru piłkę ręka dotknął Thiago. W nieparlamentarnych słowach wypowiedział sie o tej sytuacji Michel i ostatnie minuty oglądał z trybun.

Juz w doliczonym czasie gry kolejnym geniuszem błysnął Messi, który idealnie podał piłkę do Davida Villi, ten minął Botie i bez problemów umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Palopa. 3:2 dla Barçy!!! Fantastyczny ¨comeback¨ zespołu Tito Vilanovy oznacza, ze tenże trener zalicza najlepszy start w rozgrywkach ze wszystkich w historii trenerów Barcelony notując 6 zwycięstwo z rzędu!
Teraz pora na wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów – przeciwnikiem bedzie Benfica Lizbona.