Wybory Parlamentarne 2023 – rejestracja zagraniczna

65
0
Share:

W 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne w Polsce. Osoby, które mieszkają lub będą przebywać za granicą, również mogą w nich wziąć udział. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 14 września 2023 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu i do Senatu w 2023 roku dla obywateli polskich przebywających za granicą (Dz. U. poz. 1884), Polacy za granicą będą mogli głosować w wyborach do Sejmu i do Senatu w 2023 roku

Korzystanie z usługi e-Wybory w celu zgłaszania się do spisu wyborców będzie możliwe do 5. dnia przed dniem wyborów, tj. do 10 października 2023 r. Aby zarejestrować się w spisie wyborców za granicą, należy podać swoje dokładne i prawidłowe dane: imię / imiona, nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, typ i dane dotyczące ważnego dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego), adres zamieszkania za granicą, adres e-mail, numer telefonu (w tym numer kierunkowy kraju).

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Gov.pl, Ministerstwo Spraw Zagranicznych udostępnia usługę elektroniczną e-Wybory, która służy wyborcom do zgłaszania się do spisów wyborców sporządzanych przez konsulów za granicą.

Zarejestruj się: https://ewybory.msz.gov.pl/

W Barcelonie powstaną dwie komisje: w Konsulacie (Av. Diagonal 593-595) oraz przy ulicy Carrer del Comandant Benítez 6 (Niedaleko Camp Nou).

Nie jest wymagany podpis elektroniczny. Nie ma możliwości głosowania korespondencyjnego.

——————-
Dołącz do grupy Polonia Barcelona na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/poloniabarcelona

——————-

Share: