Z Polski do Barcelony. Pogadanka o psychologicznych aspektach życia na emigracji.

Share:

Zapraszamy na kolejną pogadankę w Polskiej Bibliotece Społecznej. Zainspirowani spotkaniem dotyczącym związków międzykulturowych, tym razem przyjrzymy się psychologicznym wyzwaniom, jakie stoją w Barcelonie przed nami-emigrantami.

Porozmawiamy o Waszych sposobach adaptacji do życia tu i trudnościach z tym związanych. Na zjawisko akulturacji spojrzymy zarówno z punktu widzenia psychologii międzykulturowej, która podpowiada nam, jakie sposoby adaptacji mogą być skuteczniejsze od innych, jak i z perspektywy gabinetu psychoterapeutycznego, gdzie nierzadko pracujemy z osobami, u których problemy psychiczne pojawiają się właśnie po wyprowadzce z rodzinnego kraju.

Skąd zatem biorą się te problemy, skoro mieszkamy w pięknej Barcelonie, nad morzem, blisko gór, otoczeni ciekawymi ludźmi i nie możemy narzekać na brak witaminy D? Jak psychologia tłumaczy nagłe pojawienie się lęku, agorafobii czy ataków paniki, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia? Czy istnieje związek między tymi symptomami a naszymi relacjami z rodziną mieszkającą w Polsce?

Odpowiedzi na te i inne pytania, które przyjdą Wam do głowy, poznacie na najbliższym spotkaniu.

Prowadzący:
Michał Jasiński
Psycholog i psychoterapeuta w terapii indywidualnej i par, doktorant UB, wykładowca SWPS w Sopocie.

20 kwietnia 2018, godzina 20:00
World Class Bcn Language School

Calle Bisbe Laguarda 4, 08001 Barcelona

Facebook: https://www.facebook.com/events/102046773986089/

Share: