Zrób sobie mebel! Warsztaty stolarskie w Barcelonie z „Wióry Lecą”.

Share:

W najbliższy weekend, 16 i 17 grudnia odbędą się w Barcelonie warsztaty stolarskie „Zrób sobie mebel”. Poprowadzą je Kasia i Michał z „Wióry Lecą”. O wyjątkowym miejscu Escola de Restauració d’Antiguitats oraz inicjatywie warsztatów opowiada nam jedna z organizatorek, Joanna Grodzka.

„Ponad 25 lat temu grupa przyjaciół zafascynowana restauracją mebli postanowiła założyć Stowarzyszenie Przyjaciół Mebli Antycznych, lub po prostu starych. Cel? Podzielić się i przekazać wiedzę o restauracji mebli wszystkim zainteresowanym. I nie tylko restauracją, rónwnież o tych wszystkich zawodach powiązanych z renowacją, które powoli giną. Pokazać, że mebel antyczny to nie tylko ten, który możemy kupić w antykwariacie, ale też ten, który ma babcia na strychu lub znaleziony na ulicy, oraz że każdy może, pod okiem profesjonalisty, odnowić mebel i dać mu nowe życie.

Tak powstała szkola – Escola de Restauració d’Antiguitats ( www.escolaera.com) , przez ktorą do dziś przewinęło się ponad 2500 osób zainteresowanych restauracją mebli hobbystycznie, ale rownież tych, którzy to hobby przekształcili w swój zawód, uczestnicząc w 9-miesięcznym Kursie Restauratorów Profesjonalnych.

Zmieniają się czasy – zmienia się i szkoła. Stąd też propozycja, by oprócz kursów „klasycznych”, trzymiesięcznych, zorganizować krótsze warsztaty – kilkugodzinne lub weekendowe, które pozwoliłyby „zasmakować” i sprobować pracy z drewnem i z meblami.

Jedną z tych propozycji są właśnie warsztaty weekendowe, które organizujemy z Wióry Lecą. Oczywiście maczałam w tym palce! Tak się złożyło, że trafiłam do l’ERA ponad rok temu z planem, by usystematyzować moją wiedzę z zakresu renowacji, nauczyć się czegoś nowego i w przyszłości założyć własny warsztat. I tak wsiąkłam do dziś.

Ponieważ jestem z Podlasia, podczas jednego z wakacyjnych pobytów w Polsce trafiłam do podlaskiej chaty Kasi i Michała z Wióry Lecą. I stąd się zrodził pomysł, by przyjechali do Barcelony poprowadzić warsztat „Zrób Sobie Mebel”, czyli aby każdy uczestnik mógł sam, od zera, nie mąjac wcześniejszego doświadczenia w stolarce zrobić sobie prosty mebel.

Chciałabym , aby to zdarzenie pomogło w promocji „polskiego rzemiosla”, by przybliżyło Katalończykom chociaż w minimalnym stopniu naszą kulture i savoir faire. Myslę, że jest to fajna okazja na spotkanie w polskim gronie, na to by połączyć przyjemne z pożytecznym.”

Zapraszamy was na dwudniowe, intensywne warsztaty z robienia mebli. Proponujemy zrobienie własnego mebla od 0 (zera!) wraz z ekipą “Wióry Lecą”! http://wioryleca.pl/

Nie potrzebujesz mieć żadnego doświadczenia w stolarce, wszytko ci pokażemy! W planach mamy intensywną naukę technik łączenia drewna i wykonanie projektu indywidualnego, np. taboretu czy podstawki pod laptop… Zaproponujemy Wam kilka sprawdzonych przedmiotów, które są wykonalne w ciągu 2 dni. Drewno na niewielki projekt jest w cenie zajęć.

Zapewniamy świetną atmosferę do piłowania i wbijania gwoździ! Nie zabraknie gorącej herbaty i przedświątecznego piernika!

KTO: Warsztaty poprowadzą Kasia i Michał z Wióry Lecą… Jeśli ich nie znacie, to zajrzycie na ich stronę: http://wioryleca.pl/
Zapowiadają się naprawdę niezłe wióry!

GDZIE: A wszystko to odbędzie się w ERA Escola de Restauració d’Antiguitats www.era.com – warsztacie Przyjaciół Starych Mebli… w samym sercu Gracia/Barcelona: carrer/Tordera 5 i 7.

KIEDY: 16 i 17 grudzień ( zajęcia weekendowe , 5 godzinne z przerwa na obiad)
godziny 10h30-13h30 i 14h30-16h30

CENA: 95€
ZAPISY i więcej informacji: Joanna (PL, CAT) 689 16 76 35, Toni ( ES, CAT) 93 210 45 46, info@escolaera.com

Facebook: https://www.facebook.com/events/287851568369001/

20170314_113646

20170329_133350

Share: