1 grudnia 2013 uruchomiona zostaje usługa E- KONSULAT

4212
0
Share:

E- KONSULAT to usługa internetowego systemu rejestracji wizyt. Informujemy, że z dniem 1 grudnia 2013 r. przed wizytą w urzędzie konieczne będzie zarejestrowanie planowanej wizyty za pośrednictwem systemu E-KONSULAT.

System E-KONSULAT ma za zadanie uporządkowanie i umożliwienie wyboru przez Państwa dogodnego terminu wizyty w urzędzie i skrócenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy przy „okienku”. Każdy interesant po zarejestrowaniu się w systemie rejestracji internetowej E-KONSULAT otrzyma dokładny termin (dzień i godzina) wizyty w konsulacie wraz z wydrukiem.

Aby umówić spotkanie w urzędzie w sprawie paszportowej, prawnej lub obywatelskiej należy wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej WWW.E-KONSULAT.GOV.PL

Począwszy od 1 grudnia 2013 r., osoby z ustalonym terminem wizyty w konsulacie obsługiwane będą w pierwszej kolejności. Pozostałe osoby będą obsługiwane w ramach wolnych terminów. Nie będą wymagać zapisów w systemie e-konsulat sprawy z zakresu opieki konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych gotowych dokumentów.

Przy każdej wizycie w Konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego).

Share: