Poszukiwani inżynierowie z Polski! Pomost młodych Polonia – Polska.
Rekrutacja w USA i Kanadzie dobiega końca. Pozostało jeszcze 6-7 wolnych miejsc dla osób mieszkających lub pracujących w krajach Unii Europejskiej. Nabór trwa do 14.06.2013, a sam projekt rusza 25.06.2013 roku.
Projekt „Nauka i biznes – Pomost młodych Polonia – Polska” to innowacyjne przedsięwzięcie skierowane do młodej Polonii oraz młodych Polaków mieszkających za granicą mające na celu wzmocnienie ich więzi z krajem ojczystym, a także czerpanie z ich doświadczeń dla rozwoju Polski. W sposób szczególny pragniemy skorzystać z możliwości poznania systemów wspierających rozwój młodych ludzi pod kątem naukowym i biznesowym.
W ramach realizacji powyższych celów pragniemy zaprosić 30 młodych, kreatywnych Rodaków ze Stanów Zjednoczonych i Kanady (15 osób) oraz Unii Europejskiej (15 osób) do Polski, gdzie przygotowany program skupiony jest wokół Warszawy i Krakowa, czyli dwóch największych akademickich i biznesowych ośrodków w kraju. Uczestnikami projektu są także inżynierowie i przedsiębiorcy rozwijający się i budujący swoją przyszłość zawodową w polskich realiach.
W dniach od 25 czerwca do 5 lipca 2013 roku grupa ta weźmie udział w II Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz panelach dyskusyjnych, a także programie kulturalnym. Zaprezentujemy ciekawe prace badawcze młodych polskich inżynierów oraz wiodące polskie uczelnie techniczne. Panele dyskusyjne i program merytoryczny wzbogacony zostanie ciekawymi wydarzeniami kulturalno-historycznymi na terenie Warszawy i Krakowa.
Zapewniamy:
- zwrot części kwoty za transport (kraj – Polska – kraj),
- zakwaterowanie przez 11 dni (Warszawa i Kraków),
- wyżywienie (przez cały okres trwania projektu),
- udział w II Ogólnoświatowym Zjeździe Inżynierów Polskich,
- udział w panelach dot. nauki, biznesu i inwestycji,
- przedstawienie osiągnięć polskich uczelni technicznych (Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo- Hutnicza [w trakcie rozmów]),
- transport miejski w Krakowie i Warszawie,
- pokrycie kosztów przejazdu między Krakowem i Warszawą,
- zwiedzanie Krakowa i Warszawy,
- inne działania i eventy przewidziane w ramach projektu.
Dziedziny w ramach programu:
IT, energetyka, transport, kierunki mechaniczne i tematykę związaną z kształceniem inżynierskim oraz szeroko rozumianym transferem technologii i działalnością na styku nauki i biznesu.
[box style=”info”]Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowego na adres koordynatora projektu – michal.gajda@fundacjapw.pl. W przypadku osób spełniających kryteria rekrutacyjne decyduje kolejność zgłoszeń.[/box]