Dni Polski. Przedstawienie „Królestwo Lailonii”

4015
0
Share:

25 października ropozpocznie się druga edycja Dni Polski. Tym razem świętujemy ją w Reus. W programie trzy dni muzyki, sztuki, teatru, gastronomii polskiej w najważniejszych miejscach miasta. Zaczynamy w piątek koncertem w teatrze Fortuny. Następnie odbędą się seminaria, targi rzemiosła, wystawy malarstwa, teatr i koncert oraz zajęcia dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału.

fargam-2

Królestw Lailonii

[box]Orfeó Reusenc
Teatr, Sobota 26 października, godz: 20.30
Carrer Sant Llorenç, 14
43201 Reus[/box]

Streszczenie “Królestwa Lailonii”

Cztery siostry wyruszają w poszukiwaniu szczęścia do powstałego w ich wyobraźni Królestwa Lailonii. Każda z nich udaje się w innym kierunku i przeżywa odmienną przygodę. Kiedy ponownie się spotykają, każda z sióstr twierdzi, że odnalazła Lailonię, ale być może…

“Królestwo Lailonii”, przedstawienie przepełnione kolorem, ruchem, kreatywnością i wyobraźnią, ma nam pokazać, że być może po szczęście nie trzeba iść aż tak dalego,  wystarczy go poszukać w naszej własnej postawie.

Historia Farga’m

Grupa teatralna Farga’m powstała we wrześniu 2010 roku. Założeniem grupy jest promowanie i realizowanie działań związanych ze sztuką sceniczną i audiowizualną, jak również muzyką, literaturą, sztukami plastycznymi i rozmaitymi formami tańca.

W roku 2012 grupa brała udział w Mostra de Teatre Amateur de Pineda de Mar i kilku konkursach teatralnych, między innymi w Canet de Mar, Sant Feliu de Guíxols i Piera, gdzie została nagrodzona drugim miejscem w kategorii scenografii.

Co będziemy robić?

W sobotę przeprowadzimy warsztaty związane ze światem teatru, zawierające elementy makijażu teatralnego, żąglowania, ćwiczeń ekspresji ciała, itp. Warsztaty zostaną przeprowadzone w Poble Espanyol. Zorganizujemy również konkurs, który odbędzie się w różnych miejscach Poble Espanyol i będzie związany z wystawianą przez nas w niedzielę sztuką Dariusza Kuźniaka Królestwo Lailonii.

Dodatkowe informacje na stronie Facebook / Fira de Polonia.

Share: