Gwiazdkowy turniej futbolu guzikowego w Barcelonie!

poniedziałek, 8 Grudzień 2014 3034 Views

Autor: Krzysiek Kunc
Salut i força al canut! Kontakt: krzysiek.kunc@poloniabarcelona.pl

Turniej futbolu guzikowego, odbędzie się podczas spotkania bożonarodzeniowego w Rezydencji Vallcarca w dniu 13 grudnia br.

pilka-guzikowa2

W turnieju weźmie udział ok. 30-ścioro dzieci, a przy każdym stole będą czuwali trenerzy ze Stowarzyszenia Piłki Guzikowej Sant Antoni, których zadaniem będzie pomaganie zawodnikom i dbanie o harmonijny przebieg zawodów.

Piłka guzikowa to tradycyjna gra stołowa, będąca ważną częścią dziedzictwa kulturowego Katalonii. Jej korzenie sięgają do czasów po wojnie domowej. Na początku grało się bardzo prostymi elementami, bramki były tworzone z kartonowych pudełek a pole do gry stanowiła ziemia, albo zwykły stół. W obecnych czasach technika gry jest bardziej zaawansowana, ale idea współdzielenia jej ze wszystkimi jest nadal żywa. Zawody mogą być zarówno ogólne, np. pomiędzy szkołami, jak i organizowane w małych grupach: wśród znajomych, czy rodziny. Piłka guzikowa to nie tylko rozrywka, lecz także gra edukacyjna rozwijająca logiczne myślenie i koordynację ruchową. To także tradycja, która łączy pokolenia. Więcej informacji: FanPage Piłka guzikowa

Tagi: Imprezy polonijne, Polonia w Katalonii, Wiadomości |

Dodaj komentarz w PoloniaBarcelona
Masz już konto? Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!