Instalacja „Więzi” Katarzyny Katriny Chętnik, Fundacja Kultury Polskiej.

3715
0
Share:

Od 21.11.2014 do 13.12 .2014 w Centre Civic Drassanes trwa wystawa polskiej artystki Katarzyny Chętnik. Temat prezentowanej instalacji stanowią więzi między ludźmi, rozumiane jako wymiany emocji, słów, postaw oraz doświadczeń.

„Instalacja jest krótką i symboliczną opowieścią o momencie, kiedy świadomego człowieka dosięga gwałtowna emocja – lęk i przerażenie związane z odbiorem znajdującej się obok – trudnej i zepsutej rzeczywistości. Moment dostrzeżenia prawdy. Autorka skupia się na negatywnych aspektach środowiska tzw. demonach, które mieszkają w bliskich i obcych głowach. Demonach takich jak materializm, narcyzm, postawa kata, uzależnienia etc.”

„Więź. Wrażliwość. Demon. Obnażenie. Ucieczka.”

To słowa – obrazy do wizji autorki, a cała instalacja jest wezwaniem do dostrzeżenia nawet tej niewygodnej prawdy i ukrytym apelem o obnażanie iluzji, w której często żyjemy. Może ktoś z Obecnych zobaczy Siebie ? Może zmieni się choć jedno Życie?

Credo autorki:

‘’Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. Carl Gustav Jung’’

wiezi

Gdzie?
CC Drassanes, c. Nou de la Rambla, 43, 08001 Barcelona.

Kiedy?
21 listopada – 13 grudnia

BasesPostals

BasesPostals

Share: