Powstała Izba Katalońsko-Polska Wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Share:

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęła już działalność Izba Katalońsko-Polska Wspierania Małych i Średnich Przedsiębiorstw z siedzibą w Manresie (Katalonia). Izba jest stowarzyszeniem non-profit działającym według autonomicznego prawa katalońskiego.

Stowarzyszenie to inicjatywa grupy polskich i katalońskich przedsiębiorców, którzy zauważyli znikomą obecność i promocję małych i średnich firm polskich w Katalonii, a także katalońskich w Polsce. Ten niski poziom relacji biznesowych oraz wymiany handlowej pomiędzy polskimi i katalońskimi firmami, były głównym bodźcem do utworzenia Izby jako organizacji, która wspiera firmy członkowskie podczas ekspansji na rynek polski lub kataloński w ich ojczystych językach.

​Utworzenie Izby służyć ma również zachęcaniu przedsiębiorców z obu regionów do aktywnego rozwoju bilateralnej wymiany handlowej i inwestycyjnej, wspomaganiu firm w dostępie do informacji niezbędnej do prowadzenia działalności gospodarczej w Katalonii i w Polsce oraz poszerzaniu ich wiedzy w tym zakresie.

Prezesem Izby została Dr Renata Marciniak, profesor na Universitat de Vic – Universitat Central de Catalunya, Campus Manresa oraz EUNCET Business School, Campus Terrassa i Barcelona.

Więcej informacji o Izbie można przeczytać na www.cambra-catpol.com
Kontakt mailowy do stowarzyszenia: info@cambra-catpol.com

camara

Share: