Jak dojechać do…? Wyszukiwarka połączeń w Barcelonie i okolicach.

33142
1
Share:

Transportes Metropolitanos de Barcelona (TMB) udostępniło nową, zaawansowaną wyszukiwarkę, umożliwiającą odnalezienie właściwego środku transportu do wybranej przez nas trasy podróży w obszarze obsługiwanym przez komunikację miejską. W chwili obecnej dostępne są 3 zakładki „Quiero ir”, „Dónde estoy” i „TMB iBus”.

W pierwszej z nich „Quiero ir” („Chcę jechać do”) możemy wyszukać bezpośrednią trasę z punktu A do punktu B. W tym celu należy podać miejsce (ulicę), w którym obecnie się znajdujemy oraz cel (również ulicę) naszej podróży. W wyniku otrzymujemy szereg wielu przydatnych informacji takich jak:

  • dostępne środki transportu,
  • czas trwania podróży,
  • czas dotarcia do najbliższego przystanku,
  • godzina odjazdu najbliższego transportu,
  • liczba przystanków i czekających nas przesiadek.

Ilość dostępnych informacji powinna zadowolic nawet tych najbardziej wybrednych.

W drugiej zakładce „Dónde estoy” („Gdzie jestem”), po wpisaniu ulicy otrzymujemy mapkę z jej lokalizacją oraz informację o wszystkich środkach transportu znajdujących sie w okolicy.

Ostatnia z zakładek – „TMB iBus” – pozwala wyszukać najbliższe połączenia dla wybranej lini autobusowej. Przydatne dla osób, które wiedzą dokładnie jaką linią mogą dojechać do celu.

Ponieważ TMB udostępniło aplikację jako widget, jest on dostępny również u nas na stronie, w prawej kolumnie pod nazwą „Jak dojechać?„. Niestety, w chwili obecnej, nie ma dostepnej polskiej wersji językowej, dlatego publikujemy go po hiszpańku, ale wierzę, że nie będziecie mieli problemu ze zrozumieniem tych kilku podstawowych słówek. Serdecznie polecamy, naprawdę się przydaje.

Z widgetu możecie skorzystac również poniżej i zobaczyć jak on działa w praktyce.

p.s. Niestety, witryna TMB ma czasem problemy z przepustowością i zamiast widgetu pojawia sie obrazek.

Share: