Koncert Basi Flow Adamczyk, przedpremierowy pokaz wideoklipu i wystawa.

2280
0
Share:

W sobotę, 23.02.19 odbędzie się kameralny koncert polskiej piosenkarki Basi Flow Adamczyk, połączony z przedpremierowym, nieoficjalnym pokazem klipu do jej kolejnego singla „Pili Palili”, w którym wystąpił gościnnie Skubas, oraz wystawa prac fotograficznych Julii Malinowskiej.

Wideoklip jest wynikiem współpracy wielu utalentowanych artystów z Hiszpanii i Polski, między innymi udział wzięli: projektant mody Antonio Sycilia oraz tancerz flamenco Julio Ruiz.

Porta Roja
c/ Tapioles 53

Poble Sec, Barcelona
23.02.2019, godz. 20.00

flow

BASIA „FLOW” ADAMCZYK

Wnuczka niezwykłych kobiet.
Rosyjskiej śpiewaczki i warszawskiej malarki.

Od dziecka związana z kulturą street art. Całe dzieciństwo spędziła obcując ze sztuką. Jako mała dziewczynka, uczęszczała na zajęcia razem ze studentami Warszawskiej ASP – w których dzięki Babci, mogła uczestniczyć jako wolny, małoletni słuchacz. Malowała, pisała piosenki i opowiadania, zajmowała się fotografią, spędzając długie godziny w ciemni swojego Taty.

Basia ‘Flow’ Adamczyk, jest wokalistką i autorką piosenek. Za tekst do utworu „Nie mam dla ciebie miłości” Skubasa, nominowana była do nagrody muzycznej Fryderyk’ 2016. Klip do utworu, do którego również napisała scenariusz, ma na Youtubie prawie 10 mln odtworzeń i stał się jednym z największych hitów – z rozdania muzyki alternatywnej.

W tym roku podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Warner Music Polska i pod jej szyldem, realizuje projekt worldmusic w Barcelonie, którego premiera zaplanowana jest na luty 2019.

Autorka tekstów:

Skubas „Nie mam dla ciebie miłości”, „Diabeł”, „Kołysanka”, „Plac Zbawiciela” / Kayax’ 2016
Flow płyta „Kleśa” / Floffart&Universal ’ 2017
Ten Typ Mes – współautorka „Giń kochanie” /Alkopoligamia” ’ 2005
Blow – płyta „Jeśli czujesz…” / Alkopoligamia’ 2010

Pracę zaczęła w wieku lat 16. Na początku jako redaktor w telewizji VivaPolska. Bardzo szybko dostała swój program VivaPolska na antenie TVN, którego była producentką i realizatorem.

Pod patronatem telewizji Viva Polska, zrealizowała swój pierwszy, autorski dokument „Muzyka Miasta”, o legendarnym hip-hopowym zespole „Molesta Ewenement”.
Film był wielokrotnie emitowany na antenie polskiej i niemieckiej Vivy. Spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Po kilku latach spędzonych w Vivie i MTV, zaczęła pracę przy programach publicystycznych, dla kanału 2 TVP. Były to programy, takie jak „Polaków Portret Własny” Waltera Chełstowskiego, „Gorączka” Małgorzaty Domagalik, rozdanie nagrody literackiej Nike. W programach, pojawiały się najważniejsze postaci ze sceny artystycznej i politycznej w Polsce. Przeprowadziła min ostatni wywiad z Czesławem Miłoszem, rozmawiała z Wisławą Szymborską, Wojciechem Pszoniakiem, Jerzym Pilchem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem.

Po jakimś czasie zaczęła współpracować z telewizją TVN i tam realizowała takie programy, jak „Szymon Majewski Show”, „Dzień Dobry TVN”, „Wiem co jem”, „Sekrety lekarzy”, „Życie bez wstydu”.

Pracując dla komercyjnej stacji telewizyjnej, realizowała również alternatywne projekty artystyczne. Stworzyła wiele klipów i produkcji offowych, min:

Flow „Pina” tekst & scenariusz & reżyseria & wykonanie
Flow „Dziewczyna z tramwaju” tekst & scenariusz & reżyseria & wykonanie
Skubas „Brzask” tekst & scenariusz & reżyseria
„Aparat” etiuda reżyserska do wiersza Bronki Nowickiej (Nagroda Nike’ 2016)
Magda Navarette „Amore oro” scenariusz & reżyseria
Flow ft Skubas „PiliPalili”
Jest współautorką pierwszej Encyklopedii Polskiego Hip-Hopu, do której zrealizowała autorski dokument o historii polskiego hip-hopu, w którym pojawili się czołowi polscy raperzy.
Film jako DVD, został dołączony do książki. Po latach trafił również do sieci i do tej pory jest jednym z ważniejszych, traktującym o owym gatunku muzycznym, podręcznikiem.

W każdej z tych dziedzin – czy w piosenkach, programach telewizyjnych, scenariuszach, czy klipach – interesuje ją człowiek. Mówi o sobie, że:”uwielbia obwąchiwać ludzi na ulicach” – przyglądać się im, podsłuchiwać, rozmawiać, zadawać pytania i szukać odpowiedzi.

Fascynują ją zarówno myśliciele i geniusze, jak i sprzedawcy pomidorów w Havana Vieja.
Podróżuje, poszukując inspiracji. Mieszkała już na Kubie, na Sri Lance, Barcelonie, Tokyo, Hanoi, Palermo. W żadnym z tych miejsc nie była turystką. W każdym z nich, wnikała w miejscową społeczność i…obwąchiwała…zbierając historie do kolejnych projektów….

JULIA MALINOWSKA

Julia Malinowska (ur. 1983 roku w Gdańsku) fotografka, dyrektor artystyczny i producentka, od 4 lat mieszkająca Barcelonie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Fotografii i Multimediów. Dzięki stypendium (CEPUS, DARMASISWA) miała okazję mieszkać i pracować w Rumunii i Indonezji.

Jej projekty artystyczne balansują pomiędzy ostrym dokumentalnym, manifestem zagłębiającym się w kwestię podstawowych praw człowieka oraz subtelnym uchwyceniem delikatności życia i poszukiwaniem piękna.

W 2018 roku współpracowała z Pola Rise Music (Warner Music Poland), Flow (Warner Music Poland), Nicole Calle Gonzalez (Warner Music España), Shernas.Vibe, Queetka, Role Model Management Barcelona, Marila Lombrozo, Sophia Ndaba

W połowie 2018 roku Basia Adamczyk, wokalistka i reżyserka, i Julia Malinowska zaczęły kreatywną współpracę przy autorskim projekcie Flow oraz przy produkcji klipu do nowego singla: Pili Palili, wydanego przez wytwórnię Warner Music Poland. Zaprosiły do współtworzenia video klipu wielu wybitnych artystów, takich jak: uznany hiszpański projektant mody Antonio Sicilia, młoda dizajnerka z Barcelony Krizia Robustella czy utalentowany tancerz flamenco Julio Ruiz.

Nominację do wystawy Gdańsk Press Photo przyniósł jej wieloletni projekt dokumentalny Dallas o życiu Cygańskiej Mniejszości mieszkającej w Pata Rat, najgorszej dzielnicy położonej na wysypisku śmieci obok miasta Cluj Napoca w Rumunii. Współpracowała z pozarządową organizacją NouSol przy wieloletnim projekcie multimedialnym Hijos de la Endogamia, który pokazuje problemy spowodowane małżeństwami w ramach tej samej rodziny w górzystym regionie gór Atlas w Maroku.

Od lat współpracuje z Fundacją Zmian Społecznych „Kreatywni” przy różnych projektach audiowizualnych oraz nad pracą przy książce o przemianach społecznych prowadzonych przez organizację w jednej z zapomnianych dzielnic Gdyni.
Od ponad roku rozwija swój osobisty projekt “Survivals”, subtelny i delikatny, ale zarazem głośny manifest, opowiadany przez osoby, które akceptują i kochają siebie, swoje ciało, swoją historię.
Manifest sprzeciwiający się kulcie sztucznego piękna. To opowieść o przeciętnych, ale niezwykłych ludziach, którzy mają odwagę pokazać swoje blizny, znamiona, oparzenia, które zmieniają statut z niepożądanego obiektu, przywołującego na myśl smutną historię, do atrybutu piękna, samoakceptacji, obiektu przynoszącego na myśl radość z wygranej, szczęście i miłość do życia.

Jej zdjęcia zostały opublikowane w: Kodd Magazine; Square Magazine, Prestiż Magazyn, Puls Biznesu; Die Photografie; The Book Portraits and People 20111, Kalejdoskop LOT; Dolce Vita.

Brała udział w wystawach zbiorowych: DlaczegoIX Labirynt Festiwal Sztuki Nowoczesnej; EpmemeropteraON Gallery; IIUPE Międzynarodowa Międzywydziałowa Wystawa Fotograficzna; Gdańsk Press Photo, PLT YOUNG ART, Wilno, Galeria Kontakt, Oradea oraz wystawach indywidualnych: Mi się tu podobaArt Festival,Tuczno; Pola PeopleGlosna Samotnosc Galria.

Share: