La Mercè. Najważniejsze Święto Barcelony.

22643
1
Share:

Już za kilka dni, a dokładnie 20 września rozpocznie się największe święto Barcelony – La Mercè. Według tradycji La Mare de Déu de la Mercè, uratowała w 1687 roku miasto przed plagą szarańczy, a 200 lat później, z ramienia papieża Piusa IX, została mianowana patronką diecezji barcelońskiej. Fiesta trwa 5 dni (od piątku do wtorku) a dzień 24 września jest oficjalnie dniem wolnym od pracy w Barcelonie.

[box]La Mercè 2013, 20-24 września. Poniżej możecie zapoznać się z programem imprezy przygotowanym na 2013 r.

[/box]

Correfoc

 

W trakcie tych czterech dni możemy spodziewać się przede wszystkim kłębów dymu wśród parady ziejących ogniem smoków (el correfoc), roztańczonej publiczności w klimatach południowoamerykańskiej muzyki i tradycyjnej sardany, piramid ustawianych z wysportowanych atletów, które niemal stały się sportem narodowym katalończyków (castells) a także parady „giganów” czyli pochodu ważnych dla Katalonii ogromnych postaci imitowanych przez mieszkańców Barcelony.

 

Castell

 

Oczywiście całości towarzyszyć będzie niezliczona ilość imprez kulturalnych, w tym wiele koncertów muzycznych znanych wykonawców odbywających się w każdym dostępnym publicznie miejscu; wg niektórych źródeł na scenach może się pojawić nawet do 3000 artystów! Ważnym wydarzeniem każdego La Merce jest również „Piromusical”, który co roku odbywa się przy fontannach na Montjuïc. Tego niesamowitego spektaklu, gdzie tony wystrzelonych fajerwerków rozświetlają niebo w rytm muzyki, nie możecie przegapić!

 

Gigantes

 

Aby zapoznać się z pełnym, oficjalnym programem Festa De La Mercè , zapraszamy na specjalną stronę przygotowaną przez Ajuntamento.

 

Sardana

Do zobaczenia na La Mercè!

Share: