Magiczna Fontanna Montjuïc w tym roku tańczy w 3D do rytmu przebojów popu i rocka 2012.

13442
0
Share:

Mieszkańcy Barcelony zapewne nie raz widzieli pokaz świetlno-muzyczny La Fuente Mágica de Montjuïc, a wybierający się turyści mają go w swoich przewodnikach jako punkt obowiązkowy. W tym roku ten fascynujący spektakl, trwający od 10 do 14 minut, został zmieniony zgodnie z duchem czasu.

Przede wszystkim wdrożono nowy, wirtualny system programowania choreografii w 3D, dzięki czemu nie trzeba marnować wody i prądu na próby, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Każda sesja zostaje zaprogramowana w trzy minuty, koordynując ruchy wody oraz jej intensywność i prędkość.

Font Magica

Jeśli chodzi o muzykę, postawiono na najświeższe międzynarodowe przeboje z gatunku pop i rock. Jako akompaniament do gry muzyki i świateł można więc usłyszeć między innymi: „She doesn’t mind” Seana Paula, „Life my live” For East Movement, „Girl gone wild” Madonny czy „Ai se eu te pego” Michela Teló. Nie brakuje również akcentu olimpijskiego, związanego z rocznicą organizacji Igrzysk w Barcelonie ’92. Każdy pokaz zaczyna się od ówczesnego hymnu Olimpiady Freddy’ego Mercury i Montserat Caballé, „Barcelona”. W następnej kolejności usłyszymy przeboje z najpopularniejszych ścieżek dźwiękowych do filmów, m.in. Władcy Pierścieni, a na zakończenie spektaklu nową wersję „Barcelony”.

Nowe pokazy Magicznej Fontanny można podziwiać od czwartku do niedzieli, od 21.00 do 23.30. Jesienią i zimą spektakl będzie można obejrzeć tylko w piątki i soboty od 19.00 do 21.00.

[mappress mapid=”7″]

Share: