Masz smartfona? Ułatw sobie poruszanie się po mieście za pomocą TMB Virtual.

8241
0
Share:

Od pewnego czasu TMB udostępnia swoją darmową aplikację na iPhone’a i Androida, dzięki której uzyskamy zintegrowany dostęp do informacji o transporcie publicznym w Barcelonie, przydatny nie tylko turystom.

Jedną z najbardziej pożytecznych funkcji jest zakładka „Gdzie jestem?”, która wskazuje naszą lokalizację w oparciu o Google Maps i najbliższe przystanki metra oraz autobusu w przypadku zgubienia się w nieznanych nam rejonach miasta. Po wybraniu ikony przystanku pojawiają się wyszczególnione linie i dzięki systemowi iBus informacja, za ile minut nadjedzie autobus, która jest bardzo cenna w przypadku mniej uczęszczanych tras. Dowiemy się także na bieżąco o czasowych zmianach kursów, a także podejrzymy całą trasę wybranej linii i godziny, w których kursuje.

„Chcę jechać” pozwala na wyznaczenie trasy, którą chcemy pokonać od punktu A do punktu B, obliczając całkowity czas, którego potrzebujemy korzystając ze środków transportu i podczas przejścia pieszo.

Aplikacja daje nam też możliwość bezpośredniego ściągnięcia w PDF planu metra, autobusu i jego poszczególnych linii.

Ustawienie telefonu w pozycji poziomej z włączonym aparatem zmienia go w kompas, a na ekranie pojawia się strzałka, która prowadzi nas do najbliższego przystanku TMB.

Program można pobrać przez iTunes (iPhone) lub Play Store (Android).

TMB Virtual w wersji katalońskiej (tmb.cat)

Share: