Ogrody Montjuic

Share:

Ogrody Montjuïc znajdują się na wzgórzu Montjuïc, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w Barcelonie. Ogrody i parki tematyczne znajdują się między licznymi zabytkami i zabudowaniami sportowymi.

Ogród Montjuïc

Najważniejsze ogrody wchodzące w skład wzgórza Montjuïc to: ogrody Joan Brossa utworzone na cześć katalońskiego poety, na których obszarze dawniej znajdowało się wesołe miasteczko, ogrody Joan Maragall także na cześć katalońskiego poety, ogrody Teatre Grec, ogrody Mossèm Cinto Verdaguer, ogrody Mossèn Costa i llobera, ogród Aclimatación y el Viver dels Tres Pins. Dodatkową atrakcją na skalę całego miasta są Mirador del Migdia, Ogród Botaniczny, który należy do Miejskiego Muzeum Przyrodniczego oraz ogrody wokół Palau Nacional i kilka mniejszych.

Wzgórze Montjuic jest uważane za jeden z największych obszarów zielonych w Barcelonie a także płuca miasta. W ogrodach występuje zróżnicowana fauna i flora, która może zachwycić najnormalniejszego spacerowicza, ale również znawcę czy pasjonata botaniki. Niektóre ogrody są czynne w określonych godzinach, dlatego warto przez zwiedzaniem zapoznać sie ze szczegółami.

Share: