Deptak Portal de l’Àngel

Share:

El Portal  de l’Angel jest jednym z głównych deptaków w centrum Barcelony, gdzie kiedyś znajdowały się bramy średniowiecznych murów miejskich. Biegnie od Plaza de Catalunya i Plaza de la Catedral łącząc się przez ulicę Cucurulla z Portaferrissa.

portal-angel

El Portal de l’Angel

Nazwa ulicy el Portal de l’Angel w tłumaczeniu oznacza portal anioła i wywodzi się stad, że od średniowiecza przy bramie do miasta znajdowała się postać anioła. Poza tym legenda głosi, że w 1419 roku, kiedy w mieście przebywał święty Vincent Ferrer w tym miejscu ukazała mu się postać anioła. Na ulicy mieści się jedno z największych centrów handlowych stolicy Katalonii, znane przede wszystkim ze względu na znane marki odzieżowe, które mają tam swoje butiki.

Bardzo blisko Portal de l’Angel, w małej uliczce Monsio odchodzącej od głównego deptaka, znajduje się znana la Casa Marti projektu de Puig i Cadafalch uważana za klejnot modernizmu, gdzie znajduje się restauracja Els Quatre Gats bardzo znana ze względu na to, że na przełomie XIX i XX wieku była miejscem spotkań inteligencji barcelońskiej.

Share: