Poszukiwani inżynierowie z Polski! Pomost młodych Polonia – Polska.

3508
0
Share:

Rekrutacja w USA i Kanadzie dobiega końca. Pozostało jeszcze 6-7 wolnych miejsc dla osób mieszkających lub pracujących w krajach Unii EuropejskiejNabór trwa do 14.06.2013, a sam projekt rusza 25.06.2013 roku.

Organizator: FUNDACJA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ WARSAW UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FOUNDATION

Organizator: FUNDACJA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
WARSAW UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FOUNDATION

Projekt „Nauka i biznes – Pomost młodych Polonia – Polska” to innowacyjne przedsięwzięcie skierowane do młodej Polonii oraz młodych Polaków mieszkających za granicą mające na celu wzmocnienie ich więzi z krajem ojczystym, a także czerpanie z ich doświadczeń dla rozwoju Polski. W sposób szczególny pragniemy skorzystać z możliwości poznania systemów wspierających rozwój młodych ludzi pod kątem naukowym i biznesowym.

W ramach realizacji powyższych celów pragniemy zaprosić 30 młodych, kreatywnych Rodaków ze Stanów Zjednoczonych i Kanady (15 osób) oraz Unii Europejskiej (15 osób) do Polski, gdzie przygotowany program skupiony jest wokół Warszawy i Krakowa, czyli dwóch największych akademickich i biznesowych ośrodków w kraju. Uczestnikami projektu są także inżynierowie i przedsiębiorcy rozwijający się i budujący swoją przyszłość zawodową w polskich realiach.

W dniach od 25 czerwca do 5 lipca 2013 roku grupa ta weźmie udział w II Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz panelach dyskusyjnych, a także programie kulturalnym. Zaprezentujemy ciekawe prace badawcze młodych polskich inżynierów oraz wiodące polskie uczelnie techniczne. Panele dyskusyjne i program merytoryczny wzbogacony zostanie ciekawymi wydarzeniami kulturalno-historycznymi na terenie Warszawy i Krakowa.

Zapewniamy:

  • zwrot części kwoty za transport (kraj – Polska – kraj),
  • zakwaterowanie przez 11 dni (Warszawa i Kraków),
  • wyżywienie (przez cały okres trwania projektu),
  • udział w II Ogólnoświatowym Zjeździe Inżynierów Polskich,
  • udział w panelach dot. nauki, biznesu i inwestycji,
  • przedstawienie osiągnięć polskich uczelni technicznych (Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo- Hutnicza [w trakcie rozmów]),
  • transport miejski w Krakowie i Warszawie,
  • pokrycie kosztów przejazdu między Krakowem i Warszawą,
  • zwiedzanie Krakowa i Warszawy,
  • inne działania i eventy przewidziane w ramach projektu.

Dziedziny w ramach programu:
IT, energetyka, transport, kierunki mechaniczne i tematykę związaną z kształceniem inżynierskim oraz szeroko rozumianym transferem technologii i działalnością na styku nauki i biznesu.

[box style=”info”]Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o przesłanie zgłoszenia mailowego na adres koordynatora projektu – michal.gajda@fundacjapw.pl. W przypadku osób spełniających kryteria rekrutacyjne decyduje kolejność zgłoszeń.[/box]

Share: