Premiera filmu „Loving Vincent” w Hiszpanii

2579
0
Share:

W piątek, 12 stycznia 2018 będzie miała miejsce hiszpańska premiera obrazu Doroty Kobieli i Hugh Welchmana „Loving Vincent” (pol.„Twój Vincent”).

Jest to pierwszy film animowany w technice farby olejnej. Dzieło powstało przy współpracy Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

loving vincent

Loving Vincent ożywia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć tę niewiarygodną historię. Każdy z 65000 kadrów filmu jest obrazem olejnym namalowanym przez jednego z 125 profesjonalnych malarzy olejnych, którzy podróżowali po całym świecie, aby współpracować przy powstawaniu filmu. Technika ta po raz pierwszy zostanie zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesie najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Tak jak obrazy Vincenta van Gogha są niezapomniane takim jest jego wypełnione pasją i naznaczone przeznaczeniem życie, a także tajemnicza śmierć. (http://www.wroclaw2016.pl)

Dla naszych czytelników mamy do wygrania podwójne zaproszenie na pokaz przedpremierowy w Barcelonie, 11 stycznia o godzinie 18:00.

Wystarczy polubić i usdostępnić nasz post na Facebooku oraz napisać maila na adres alicja.grocholska@poloniabarcelona.pl i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w pokazie.

O wygranej poinformujemy na naszym Fanpage’u.

Aktualizacja: Konkurs wygrała Pani Agnieszka Scholz. Gratulujemy!


Share: