Taneczne marzenie w Palamós.

3935
0
Share:

Malwina Stępień jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej, oraz studentką IDA – Instytutu Tańca Współczesnego na Uniwersytecie A. Brucknera w Linz, w Austrii, gdzie robi dwie specjalizacje: magisterską z tańca scenicznego i licencjacką z pedagogiki tańca.

Szansą na jej rozwój artystyczny jest udział w rocznym programie Cobos&Mika Company (październik 2012 – czerwiec 2013) dla profesjonalnych tancerzy w Geronie (Palamos) w Hiszpanii. Jego koszt wynosi 3.300 euro. Dodatkowe koszty to koszty zamieszkania i utrzymania.

Jak pisze Malwina:

„Jest to dla mnie niesamowita okazja rozwoju artystycznego oraz współpracy z wiodącymi artystami w tej dziedzinie, nie tylko w Hiszpanii, niestety bez wsparcia finansowego nie byoby to dla mnie możliwe. Dzięki wiedzy, jaką tam zdobędę będę mogła dzielić się swoimi doświadczeniami w Polsce, oraz na scenie międzynarodowej.

Malwina


Poszukuję nie tylko możliwości dofinansowania, ale jestem także zainteresowana formą sponsorską. W zamian za mecenat, chętnie podejmę się reklamowania w mediach, oraz innych proponowanych formach reklamowania, jak również występów artystycznych podczas organizowanych imprez i uroczystości, czy prowadzenia warsztatów tańca współczesnego i dzielenia się swoją wiedzą taneczną. Jeśli chcielibyście Państwo w całości lub choćby w części sfinansować moją edukację i przyczynić się do mojego profesjonalnego rozwoju byłabym wdzięczna, a moje marzenia mogłyby się spełnić.”

Program szkoleniowy adresowany jest do młodych, wybitnie uzdolnionych, profesjonalnych i wszechstronnych w dziedzinie tańca współczesnego tancerzy, którzy kończą edukację taneczną. Jest on mostem pomiędzy zakończeniem edukacji a przystąpieniem do profesjonalnego środowiska zespołu tańca współczesnego. Do programu mogą dołączyć wyselekcjonowani tancerze w drodze audycji. W roku 2012/2013 odbędzie się trzecia edycja kursu, do którego została wybrana.

„Program uważany jest przez jego twórców za „organizm”, mający na celu przekazywać ich filozofię względem tańca, intensywnie rozwijać umiejętności techniczne, artystyczne i kreatywne członków programu. Program obejmuje także odbycie turne z powstałymi w trakcie nauki spektaklami.”

Malwina

Całodzienny, intensywny program zawiera regularne zajęcia z techniki tanecznej: baletu, różnorodnych technik tańca współczesnego, technik wspomagających, partnerowania oraz cykliczne warsztaty. Oprócz tego zajęcia z kreatywności, improwizacja, oraz zajęcia z repertuaru, na których przygotowywane są spektakle. Organizowane są również zajęcia związane z pracą sceniczną, na przykład zajęcia ze scenografii i użycia światła scenicznego, produkcji spektakli oraz zarządzania. Grono pedagogiczne tworzą stali nauczyciele, oraz nauczyciele gościnni, zapraszani na określony czas.

Proces nauki oraz jego końcowe rezultaty będą pokazywane na spektaklach organizowanych na miejscu w Gironie (Palamos) oraz podczas turne, które odbędzie się w kilku krajach europejskich.

„Moje pierwsze sukcesy w tańcu współczesnym w Szkole Baletowej, oraz docenienie moich wysiłków zarówno przez warszawskich pedagogów, jak i tych z SEAD w Salzburgu, oraz z IDA w Linz, potwierdzają ich opinie. Dyplom Szkoły Baletowej zdałam z bardzo dobrymi wynikami, podobnie zakończyłam roczną naukę w SEAD oraz licencjat w uniwersytecie Brucknera w Linz. Nauczyciele doceniają moją pracowitość, postępy i twórczość. Myślę więc, że jako ambitną, pracowitą, wytrwałą i konsekwentną osobę, warto mnie wspierać.”

http://www.youtube.com/watch?v=hCawdUK950k

Kontakt z Malwiną Stępień: malwinastepien@vp.pl

Share: