Wiosenne spotkanie literackie z Grzegorzem Bartosem i dyskusja o twórczości Eduardo Mendozy.

Share:

Zapraszamy na wiosenne spotkanie literackie w Polskiej Bibliotece Społecznej w Barcelonie. Tym razem odbędzie się wieczór autorski z pisarzem i dramaturgiem Grzegorzem Bartosem, autorem powieści „Czapki z głów” (Alfa-Zet, 2007), „Anarchiści” (Jirafa Roja, 2007), „Rozdział zamknięty” (Kantor Kultura, 2011), „Opowieść o dwóch meczach i morderstwie” (Lucky, 2012), „Nigdzie teraz, teraz tutaj” (Jirafa Roja, 2015), „Cukiereczek” (Sumptibus, 2016).

Spotkanie poprowadzi Alicja Grocholska z portalu Polonia Barcelona, która porozmawia z gościem również o twórczości ich ulubionego hiszpańskiego pisarza Eduardo Mendozy. Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji!

Grzegorz Bartos debiutował w „bruLionie” w 1996 roku opowiadaniem „Sen Tomasza Okrutny”.
Autor sztuk teatralnych: „Hazardziści”, „Wszyscy jesteśmy grubasami” oraz „Nadzy i martwi”, która znalazła się w finale III edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i została zrealizowana w doborowej obsadzie jako słuchowisko przez Teatr Polskiego Radia, a także była wystawiana w latach 2012-2014 roku na deskach teatrów w Hadze.
Jego teksty znalazły się także w antologii pisarzy punkowych „Zbuntowani” (Jirafa Roja) oraz „Powroty. Radom” wydanej z okazji 40. Radomskiej Wiosny Literackiej. Jesienią 2017 roku powieść „Nigdzie teraz, teraz tutaj” została nominowana do Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

World Class Bcn Language School
C Bisbe Laguarda 4, Barcelona
23.03.2018 godz. 20:00

Diseño sin título

Share: