Arts Hotel

2323
5
Share:

Hotel Arts jest jednym z dwóch najwyższych wieżowców w Barcelonie wraz z la Torre Mapfre. Razem stanowiły one symboliczną bramę wejściową od strony portu, zbudowaną z okazji Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w stolicy Katalonii w 1992 roku.
Projekt hotelu został stworzony przez grupę architektów firmy El Skidmore, Owings & Merrill Architects pod przewodnictwem Bruce’a Graham ‘a. Jest to jeden z pierwszych budynków całkowicie zaprojektowanych przy pomocy komputera.
Prostokątny budynek ma 154 metry wysokości, co sprawia, że jest jedną z najwyższych budowli w Barcelonie. Cechą, która czyni go jeszcze bardziej rozpoznawalnym jest całkowite pokrycie elewacji białą polichromią ze szkła, która daje niebiesko-zielone refleksy.
Hotel posiada wiele apartamentów, w których skład wchodzą dwa lub trzy pokoje. Większość z nich posiada widok na morze lub góry. Jest wyposażony w liczne atrakcje dodatkowe takie jak baseny, tarasy, spa, siłownię, restaurację oraz sale konferencyjne. Na wyższych piętrach hotelu znajduje się club dla VIPów i najbardziej prestiżowych gości hotelowych. 5-gwiazdkowy Hotel Arts został otworzony w 1994 roku i jest członkiem ekskluzywnej sieci Ritz-Carlton.

Share: