El Born (Barrio de La Ribera)

Share:

El Barrio del Born, nazwa oficjalna to Barrio de La Ribera jest dzielnicą Barcelony. Znajduje się niedaleko Port Vell i Barrio Gótico, w części Ciutat Vella.

El Born

El Born

W rzeczywistości jest to wydzielona część pomiędzy Paseo del Born, targiem Born i kościołem Santa Maria del Mar. Między XIII, a XV wiekiem el Born, ze względu na bliskość morza, była uważana za dzielnicę portową, ponieważ dużą część mieszkańców stanowili rybacy lub osoby zatrudnione w porcie. Była uważana również za centrum gospodarcze Barcelony, co potwierdza fakt, że przez kilkadziesiąt lat XX wieku znajdował się tutaj największy targ w mieście (dopóki nie otworzono Mercabarny). W ostatnich latach rośnie zainteresowanie el Born wśród turystów jak i Barcelończyków. W dzielnicy otwiera się coraz więcej butików i sklepów odzieżowych znanych marek międzynarodowych. Dodatkową atrakcją jest szeroka gama usług gastronomicznych i rozrywkowych w el Born. Wśród licznych restauracji każdy znajdzie tutaj rodzaj kuchni, na jaką ma aktualnie ochotę, dodatkowo obecnie dzielnica jest jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań wieczornych. Oprócz restauracji znajdują się tutaj liczne kawiarnie, puby czy dyskoteki, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w taki sposób, jaki najbardziej mu odpowiada.

W el Born znajdują sie takie zabytki jak: bazylika Santa Maria del Mar, Muzeum Picassa, Fossar de les Moreres oraz Llotja de Mar. Należy odwiedzić to miejsce, aby samemu odkryć i docenić jego wartość kulturalną i dziedzictwo artystyczne.

Share: